امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۷:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59028
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 91
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز سه‌شنبه پارلمان، با یک فوریت ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز سه‌شنبه پارلمان، با یک فوریت طرح تسری قانون فوق‌العاده خاص کارمندان سازمان‌های پزشکی قانونی و انتقال خون به کارمندان سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای مخالفت کردند.

در مقدمه این طرح که به امضای 61 نفر از نمایندگان رسیده، آمده است: آموزش‌های مهارت و فناوری به عنوان یکی از ارکان اصلی توانمندسازی سرمایه‌های انسانی، امکان ثروت‌آفرینی و قابلیت دسترسی همگانی را در خصوص تربیت نیروی انسانی متخصص و کارآفرین متناسب با استعدادهای افراد و نیاز بازار کار توأمان با استفاده بهینه از ظرفیت بخش‌های مختلف بومی اعم از دولتی و غیردولتی فراهم می‌آورد.

از آنجایی که در آموزش‌های مهارتی مثلث منابع انسانی، تجهیزات، ابزار و موارد مصرفی در نظر می‌باشد که مهمترین آنها منابع انسانی متخصص و متعهد و با کفایت می‌باشد و مطالبات آنان با توجه به رسالت مهم آموزش (44 ساعت در هفته) تناسب ندارد، لذا با عنایت به عملکرد تخصصی و تعداد پرسنل محدود، تحصیل‌کرده، توانمند و زحمتکش کشور در این بخش ضروری است نسبت به ارتقای وضعیت معیشتی این قشر تمهیدات قانونی لازم اندیشیده شود و به جهت بار مالی اندک پیشنهاد می‌شود از محل ردیف درآمدی 140103 دولت و از محل صرفه‌جویی‌ها تأمین گردد.

در ماده واحده این طرح تصریح شده است، از تاریخ تصویب این قانون تسری قانون فوق‌العاده خاص، کارمندان سازمان‌های پزشکی قانونی و انتقال خون مصوب 4/2/90 به کارمندان سازمان دامپزشکی شامل حال کارمندان سازمان آموزش فنی وحرفه‌ای کشور نیز می‌گردد.

بهارستان‌نشینان پس از استماع نظر مخالف و موافق طرح با 59 رأی موافق، 51 رأی مخالف و 18 رأی ممتنع از مجموع 212 نماینده حاضر در صحن علنی مجلس با یک فوریت این طرح مخالفت کردند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها