امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۴:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59029
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۵
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، محمد علی نجفی امروز در جشنواره "میراث فرهنگی، گنج یادگیری" اظهار داشت: کودکی بیشتر از آنکه یک دوره سنی باشد یک نوع نگاه ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، محمد علی نجفی امروز در جشنواره "میراث فرهنگی، گنج یادگیری" اظهار داشت: کودکی بیشتر از آنکه یک دوره سنی باشد یک نوع نگاه رو به آینده است. برای فهم آینده هر کشور باید به سیمای کودکان امروز آن جامعه نگاه کنیم.

وی افزود: طراحی و تولید بازی‌های رایانه‌ای می‌تواند به شناسایی و انتقال مفاهیم مرتبط با مواریث فرهنگی، هنرهای سنتی و جاذبه های گردشگری به کودکان و نوجوانان موثر باشد.

معاون رئیس جمهور یکی از مهمترین مسائل امروز را میزان دسترسی کودکان و نوجوانان به رسانه هایی چون اینترنت و موبایل عنوان کرد و گفت: گاهی اوقات شاهد هستیم که کودکان و نوجوانان به سراغ بازی های مختلف در گوشی موبایل والدین خود و یا به سراغ بازی‌های رایانه ای در اینترنت می روند که این موضوع نمی تواند جای نگرانی داشته باشد بلکه می توان با طراحی وتولید بازی های مناسب ملی که به مفاهیم میراث فرهنگی مرتبط باشد از این فرصت برای آشناسازی کودکان ونوجوانان با مفاهیم مرتبط با میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استفاده کرد.

نجفی افزود: سازمان میراث فرهنگی کشور از طراحی و تولید بازی‌های رایانه ای با موضوع انتقال مفاهیم مرتبط با میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به کودکان و نوجوانان حمایت می کند و در این میان بخش خصوصی نقش تاثیر گذاری در تولید این بازی ها دارد.

وی از راه‌اندازی شورای برنامه ریزی کودک و نوجوان در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری خبر داد.

به گزارش فارس، گیتی خامنه، مجری برنامه‌ کودک تلویزیون نیز به عنوان مجری این برنامه از مسئولان میراث فرهنگی خواست تا موزه اسباب بازی راه‌اندازی کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها