امروز : شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 23
۱۸:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59043
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۶
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، در شرایطی که ضرب الاجل اولین قصور در پرداخت بدهی های دولت آمریکا همزمان با نزدیک شدن به تاریخ ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، در شرایطی که ضرب الاجل اولین قصور در پرداخت بدهی های دولت آمریکا همزمان با نزدیک شدن به تاریخ 17 اکتبر فرا می رسد، قانونگذاران دموکرات مجلس سنای آمریکا که اکثریت کرسی های این مجلس را در دست دارند، در حال برنامه ریزی برای تصویب قانونی مستقل به منظور افزایش سقف استقراض دولت واشنگتن هستند.

این قانون دموکرات ها بدون در نظر گرفتن شرایط نامربوط جمهوریخواهان برای افزایش سقف بدهی، تنظیم شده است.

جمهوریخواهان که به دلیل مخالفت خود بر سر تامین بودجه لایحه خدمات درمانی ارائه شده توسط «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا، مقصر اصلی عدم تصویب قانون بودجه جدید برای سال مالی جدید واشنگتن و نهایتا تعطیلی دولت واشنگتن شناخته می شوند، تهدید کرده اند که اگر با پیشنهاد آنها مبنی بر تعویق یک ساله اجرای طرح خدمات درمانی اوباما موافقت نشود، آنها نیز با افزایش سقف بدهی دولت واشنگتن مخالفت خواهند کرد.

بر این اساس، «جان بینر» رئیس مجلس نمایندگان کنگره آمریکا که اکثریت آن را جمهوریخواهان تشکیل داده اند،‌ تاکید کرده است که اگر اوباما می خواهد به تعطیلی دولت واشنگتن پایان بدهد و از ورشکستگی آمریکا جلوگیری کند، باید درباره تغییرات روی قانون خدمات درمانی و کاهش هزینه های دولتی وارد مذاکره شود.

بر اساس این خبر، انتظار می رود که «هری رید» رهبر اکثریت دموکرات های سنا اوایل روز سه شنبه این قانون جدید را معرفی کند و رای گیری آزمایشی روی این قانون نیز اواخر هفته جاری برگزار شود.

هدف از این قانون پیشنهادی دموکرات ها، تامین فضای کافی برای قدرت قرض گیری دولت واشنگتن تا بعد از انتخابات سال آتی میلادی است؛ این بدین معناست که قانون پیشنهادی مجلس سنا احتمالا به دولت واشنگتن اجازه می دهد تا به دنبال پر شدن سقف بدهی 16.7 تریلیون دلاری فعلی خود، 1 تریلیون دلار و یا بیشتر را به منظور تامین تعهدات مالی خود قرض بگیرد.

بر اساس این گزارش، مشخص نیست که این اقدام هری رید کارآیی داشته باشد و انتظار می رود که اگر قانون پیشنهادی سنا شامل کاهش بودجه نباشد، جمهوریخواهان با این قانون مخالفت کنند.

این خبر در حالی گزارش می شود که دولت واشنگتن وارد دومین هفته از تعطیلی به دلیل بن بست بودجه در کنگره آمریکا شده است و نشانه ای از پایان این تعطیلی نیز دیده نمی شود؛‌ در این بین، ورشکستگی دولت آمریکا می تواند بحران بودجه در این کشور را تشدید کند و پیامدهای بزرگ تری در پی داشته باشد.

اقتصاددانان اعلام کرده اند که این ورشکستگی می تواند منجر به ایجاد بحران مالی و رکود اقتصادی شود که این رکود‌، منعکس کننده رکود اقتصادی سال 2008 میلادی و یا حتی وخیم تر از آن خواهد بود.

آسوشیتدپرس همچنین گزارش داده است که کاخ سفید روز گذشته (دوشنبه) از افزایش کوتاه مدت در سقف بدهی آمریکا استقبال کرده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها