امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۲:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59047
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۷
تعداد بازدید: 111
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در منامه، وزارت کشور حکومت بحرین روز گذشته دوشنبه با ارسال احضاریه‌ای خواستار حضور ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در منامه، وزارت کشور حکومت بحرین روز گذشته دوشنبه با ارسال احضاریه‌ای خواستار حضور «فاضل عباس»، دبیرکل تجمع ملی دموکراتیک بحرین در این وزارتخانه شد، بدون آنکه اتهامات وارده و دلیل این احضار را داده باشد.

وزارت کشور بحرین با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که فاضل عباس روز سه‌شنبه در مرکز پلیس شهر «حمد» برای تحقیق و بازجویی حاضر خواهد شد.

در این ارتباط یکی از رهبران معارض بحرینی که به دلایل امنیتی نخواست نامش افشا شود، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در منامه تاکید کرد که احضاریه‌ای که برای فاضل عباس ارسال شده، به دلیل انتقاد وی طی شنبه گذشته از «شیخ خلیفة بن سلمان آل خلیفة» نخست وزیر بحرین بوده است.

این معارض بحرینی در ادامه افزود: فاضل عباس در سخنان خود خواستار محاکمه نخست وزیر بحرین شده بود.

«فاضل عباس» دبیرکل تجمع ملی دموکراتیک بحرین روز شنبه در سخنانی که در منطقه «بوری» منامه ایراد کرد، تصریح نمود که معارضان بحرینی راه حلی‌ را نخواهند پذیرفت که یک طرف آن نخست وزیر نظام بحرین باشد.

وی همچنین خواستار توقف شکنجه و آزار و اذیت هدفمند بازداشت‌شدگان بحرینی در زندان‌های نظام حاکم شده بود.

فاضل عباس همچنین گفته بود که ما به خوبی می‌دانیم که در این کشور قاتل «شهید علی صقر» تنها به دو سال زندان محکوم می‌شود، اما شهروندی که یک لاستیک خودرو را بسوزاند به پنج سال حبس محکوم می‌شود.

روزنامه لبنانی «السفیر» افشا کرد که یک فرستاده ارشد آمریکایی از پادشاه بحرین خواسته است، نخست وزیر این کشور را برای پایان دادن به بحران حاکم بر بحرین برکنار کند.

حکومت بحرین همچنان به سرکوب معارضان بحرینی و بازداشت آنها ادامه می‌دهند. پیشتر نیز منامه «خلیل المرزوق» معاون دبیرکل جمعیت «الوفاق» را به اتهام فتنه‌انگیزی در کشور و دست داشتن در اقدامات تروریستی بازداشت کرده بود.

المرزوق با جود انتقادات گسترده بین‌المللی همچنان در بازداشت به سر می‌برد و برای تحقیق و بازجویی به دادستانی بحرین معرفی شده است.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها