امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۶:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59048
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۸
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، این فیلم با جذب 120 هزار تماشاچی در سه روز اول نمایش خود، لقب بهترین افتتاحیه سال 2013 ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، این فیلم با جذب 120 هزار تماشاچی در سه روز اول نمایش خود، لقب بهترین افتتاحیه سال 2013 سینماهای دانمارک را از آن خود کرد.

«حافظ دلایل از دست رفته» را میکل نورگارد کارگردانی کرده است. فیلم‌نامه اقتباسی فیلم بر اساس قصه کتابی به همین نام نوشته است.

جوسی آدلر اولسن نویسنده این کتاب است که در یک سال گذشته، یکی از پرخواننده‌ترین کتاب‌های منتشر شده در این کشور اروپایی بوده است.
صدرنشینی این محصول داخلی در جدول گیشه نمایش سینماهای کشور، باعث خشنودی منتقدان و صنعت سینمای دانمارک شده است.

رسانه‌های گروهی در این رابطه می‌نویسند فیلم تازه نورگارد دومین فیلم سینمایی دانمارک در یک دهه اخیر است که موفق به جذب چنین تماشاچی زیادی در سه روز اول نمایش خود می‌شود.

مقام اول را در این رابطه هنوز فیلم کمدی خانوادگی «دلقک» دارد که اتفاقا توسط خود میکل نورگارد کارگردانی شده و در سال 2005 به روی پرده سینماها رفت.

شرکت فیلم‌سازی ننتروپا لوئیس که «حافظ دلایل از دست رفته» را تهیه کرده ،به دنبال آن است که این فیلم را تبدیل به پرفروش ترین فیلم 15 سال اخیر سینماهای دانمارک کند.

این شرکت فیلم‌سازی تا به حال این درام دلهره‌آور خود را به بیش از 35 کشور جهان فروخته و قرار است اواسط فضل زمستان در آمریکای شمالی اکران عمومی شود.
«حافظ دلایل از دست رفته» قصه یک بازرس ویژه پلیس به نام کارل موراک را تعریف می‌کند که مامور رسیدگی به یک پرونده عجیب و غریب می‌شود.

دستیار او آساد می‌گوید که حل این پرونده با دردسرها و مشکلات زیادی همراه خواهد بود و آن‌ها در کار خود، با مسائل پیش‌بینی نشده زیادی روبرو خواهند شد.

موضوع پرونده که درباره گم شدن ناگهانی و مشکوک یک زن جوان است، به تدریج بازرس موراک را وارد یک دنیای اسرار آمیزمی‌کند.

نیکلاس لی کاس بازیگر جوان و مطرح سینمای دانمارک، در نقش اصلی این فیلم بازی کرده است. منتقدان سینمایی در کنار بازی او به تحسین کارگردانی نورگارد هم پرداخته‌اند.
انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها