امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۹:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59055
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۸
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی فارس، نمایشگاهی از آثار تازه نقاشی محمدمهدی رسولی شامل ۷۰ اثر با عنوان «هفتاد اعتراف عاشقانه» در کنار ۱۰ اثر قبلی این ...

به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی فارس، نمایشگاهی از آثار تازه نقاشی محمدمهدی رسولی شامل ۷۰ اثر با عنوان «هفتاد اعتراف عاشقانه» در کنار ۱۰ اثر قبلی این هنرمند در فرهنگسرای نیاوران روی دیوار رفته است.

رسولی درباره این مجموعه آثار تازه‌اش به خبرنگار هنرهای تجسمی فارس توضیح داد: این هفتاد اثر در تعقیب همان آثاری است که در سه دهه گذشته کار کرده‌ام اما این بار سعی کردم مخاطبانم را با نگاه دیگری در آثارم آشنا کنم و بعد از سه دهه مخاطب امروزم را با موتیف‌های ویژه در فضای دیگری از آثارم و از منظر دیگری رو به رو کنم و به این منظور نیاز به تغییر زبان و بیان در آثارم بود که تصور می کنم این اتفاق رخ داده است.

وی درباره برقراری ارتباط مخاطب با آثار تازه‌اش گفت: آثار تازه من به انتزاع نزدیک‌تر شده است و تصور می‌کنم این ارتباط با مخاطب ایجاد شده است چرا که در طول این چند روز شاهد بودم مخاطبانی را که با توجه به شناختی که از آثار قبلی من داشتند،‌ سعی در کندوکاو این فضاهای جدید در آثارم داشتند یعنی همان کندوکاوی که من در هنگام خلق این آثار داشتم برای مخاطب آشنا به آثارم نیز به گونه‌ای دیگر اتفاق افتاده است. این ارتباط پویا میان هنرمند و مخاطب به نظرم اتفاق فرخنده ای است.

این هنرمند درباره تداوم این مجموعه آثار و موضوع آن در آثار بعدی‌اش نیز گفت: مجموعه تازه‌ای را با عنوان «پرتره‌ها» شروع کرده‌ام که فضای آن بسیار دور از فضای این آثار است و با بیان دیگری سروکار دارد اما طبیعتاً همه این ها در فضا و جهان آثار قبلی شکل می‌گیرد و از نظر موضوعی، فرم و تکنیک وابستگی به آثار قبلی دارند. اما جست وجوها همواره در آثار من وجود دارد که برخاسته از روحیه جست و جوگری من است برای رسیدن به زبان و بیان بهتر در آثارم.

محمدمهدی رسولی درباره عناوین این هفتاد اعتراف عاشقانه که در کنار هر اثر به کار برده است توضیح داد: در کنار هر تابلو از مجموعه «هفتاد اعتراف عاشقانه» یک اعتراف به زبانی شاعرانه نوشته‌ام که حال و هوای هر تابلو را نشان می‌دهد به طور مثال «این تابلو را من نکشیده‌ام»،‌ «کاش پشت آن نقاشی را هم می‌خواندی»،‌ «اسمم دریا نبود،‌شنیده بودم دریا را دوست داری». که این‌ها از جمله ۷۰ اعترافی است که در کنار هر تابلو نوشته شده است.

به گزارش فارس،‌ این نمایشگاه یازدهمین نمایشگاه انفرادی آثار محمدمهدی رسولی است. او همچنین در بیش از ۳۰ نمایشگاه گروهی در داخل و خارج از کشور از جمله فرانسه، آلمان، مکزیک و بنگلادش نیز آثارش را به نمایش گذاشته است.

نمایشگاه «هفتاد اعتراف عاشقانه» تا ۲۵ مهر ادامه دارد و علاقه‌مندان برای بازدید از این آثار می‌توانند همه روزه از ساعت ۱۰ تا ۱۹ و روزهای تعطیل از ساعت ۱۶ تا ۱۹ از این نمایشگاه دیدن کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها