امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۲:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5907
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۴۵
تعداد بازدید: 103
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه «گاردین» گزارش داد، استفان هاوکینگ در اعتراض به برخورد بد اسرائیل با فلسطینی‌ها، با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه «گاردین» گزارش داد، استفان هاوکینگ در اعتراض به برخورد بد اسرائیل با فلسطینی‌ها، با انصراف از حضور در کنفرانسی که شیمون پرز، رئیس رژیم صهیونیستی در بیت‌المقدس میزبانی آن را بر عهده دارد، از تحریم آکادمیک اسرائیل حمایت کرد.

به نوشته این روزنامه انگلیسی، استفان هاوکینگ که پرآوازه‌ترین دانشمند قرن حاضر و استاد فیزیک دانشگاه کمبریج است، پیشتر دعوت اسرائیل برای سخنرانی در پنجمین کنفرانس سالانه شیمون پرز در ماه ژوئن را پذیرفته بود‌؛ کنفرانسی که هزاران نفر را به خود جذب کرده و امسال قرار بود نودمین سال تولد پرز را نیز جشن بگیرد.

بر اساس این گزارش، هاوکینگ هفته گذشته با نگارش نامه کوتاهی به شیمون پرز به وی اطلاع داد نظرش تغییر کرده است. البته او تصمیم خود در این رابطه را علنی نکرد. با این حال، این تصمیم مستقل او برای احترام به تحریم آکادمیک اسرائیل بود که مبنای آن اطلاعات و دانش او درباره فلسطین و توصیه برخی همکاران دانشگاهی او بوده است.

گاردین نوشت: طی چهار هفته پس از اینکه حضور استفان هاوکینگ در کنفرانس بیت‌المقدس اعلام شد،‌ حامیان تحریم آکادمیک اسرائیل از انگلیس و خارج از آن، برای او پیام ارسال کردند تا وی را به تغییر تصمیمش متقاعد کنند. در نهایت هاوکینگ به دوستانش اطلاع داد، تصمیم گرفته توصیه همکاران فلسطینی خود را دنبال کند و در این کنفرانس حضور نیابد.

بر اساس این گزارش، با حضور در این تحریم، هاوکینگ به فهرستی کوچک اما رو به رشد شخصیت‌های انگلیسی پیوسته است که دعوت اسرائیل برای حضور در این کنفرانس را رد کرده‌اند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار