امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۹:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59075
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۳
تعداد بازدید: 59
به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی، دقایقی قبل در حاشیه یکصدوبیست و نهمین ...

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی، دقایقی قبل در حاشیه یکصدوبیست و نهمین اجلاس بین‌المجالس جهانی در ژنو سوییس، با مرزوق الغانم و هوبیک آبراهامانیان روسای پارلمان کویت و ارمنستان دیدار و در خصوص مسایل منطقه‌ای و بین‌المللی گفتگو کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی در دیدار با آبراهامانیان، ضمن مثبت ارزیابی کردن روابط دو کشور ایران و ارمنستان، با اشاره به روابط رو به گسترش دو کشور علیرغم شیطنت برخی قدرت‌ها برای بر هم زدن این روابط تصریح کرد: هیچگاه این شیطنت ها رابطه ما را تنگ و تلخ نخواهد کرد.

رئیس مجلس با بیان اینکه ایران، ارمنستان را دولت دوست و برادر نزدیک خود می داند، گفت: روابط اقتصادی و پارلمانی در کشور ایران و ارمنستان همواره در حال گسترش خواهد بود.

در ادامه این دیدار، رئیس مجلس ارمنستان نیز با استقبال از دیدارهای دو جانبه با مقامات ایرانی گفت: ما همواره از خوشحالی ملت ایران خوشحال و از ناراحتی آنها غمگین می‌شویم.

وی با تاکید بر ضرورت گسترش و ارتقا روابط دو جانبه، انتخابات اخیر ریاست جمهوری در ایران را به رئیس مجلس شورای اسلامی تبریک گفت.
.
به گزارش فارس، علی لاریجانی در دیدار با رئیس مجلس کویت نیز گفت: در حال حاضر عملیات تروریستی در سوریه، عراق و افغانستان در حال افزایش بوده که حل این معضل نیازمند تصمیمات جمعی در منطقه است.
وی با بیان اینکه با اقدامات نظامی نمی‌توان معضل تروریست ها را حل کرد، ادامه داد: به طور قطع پشت صحنه تمام اقدامات تروریستی، صهیونیست ها نقش پررنگی دارد.
وی همچنین به توسعه همکاری دو جانبه بین ایران و کویت در زمینه‌های اقتصادی و سیاسی تأکید کرد.
لاریجانی با تاکید بر اینکه با حرکت نظامی مشکل سوریه قابل حل نیست، تأکید کرد: متأسفانه از ابتدای ناآرامی‌ها در سوریه به حرف ایران توجهی نکردند که این موضوع تبدیل به ماجراجویی شد.
رییس مجلس شورای اسلامی راه‌حل مشکل سوریه را راه‌حل سیاسی خواند و گفت: ما با جنگ فرقه‌ای در منطقه مخالف هستیم و تلاشمان بر این است که نزاعی بین مسلمانان رخ ندهد.
در ادامه این نشست، رئیس مجلس کویت نیز روابط ایران و کویت را برخاسته از ارتباط عمیق دینی، مذهبی و تاریخی دو ملت خواند و تأکید کرد: ما همواره ایران را دوست نزدیک و خوب خود می‌دانیم و لازم است در این فرصت انتخابات بسیار باشکوه در ایران را به شما تبریک بگوییم.
وی با بیان اینکه امروز نگرانی، همه ملت‌های منطقه را در برگرفته است، تصریح کرد: ما برای حل این مشکلات منطقه‌ای روی تدبیر، اقتدار، درایت و دوراندیشی ایران حساب می‌کنیم که این تدبیر در سایه رهبری ایران محقق شده است.
وی با بیان اینکه کویت برای برقراری روابط تنگاتنگ با ایران همواره تلاش کرده است، گفت: بزرگان کشور کویت هم رویکردشان همین است، در شرایط حاضر ما نیاز به تقویت صنوف اسلامی داریم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها