امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۹:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59080
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۳
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام مجید انصاری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در حاشیه جلسه علنی امروز ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام مجید انصاری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در حاشیه جلسه علنی امروز سه‌شنبه پارلمان با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی درباره نظر دولت در خصوص حذف پرداخت یارانه به سه دهک بالای جامعه گفت: سؤالات مالی دولت را بایستی سخنگوی دولت پاسخ دهد.

وی در پاسخ به سؤالی دیگری درباره سوال نمایندگان از وزیر کشور و همچنین مطرح شدن بحث‌هایی در خصوص استیضاح وزیر نیرو نیز تصریح کرد: اینها سخنانی است که گفته می‌شود.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور درباره نگاه مجلس نسبت به 3 سرپرست وزارتخانه‌های علوم، آموزش و پرورش و ورزش و جوانان گفت: وضعیت این 3 سرپرست به طور نسبی از آغاز تاکنون بهبود پیدا کرده است.

وی اضافه کرد: علت این بهبود حضور سرپرستان در مجلس و نشست‌های آنان با نمایندگان و حضور در کمیسیون‌های مجلس بوده است؛ البته فعالیت معاونت‌های پارلمانی این وزارتخانه‌ها نیز در این زمینه مؤثر بوده است.

انصاری ابراز امیدواری کرد که برخی ابهامات مطرح شده با برگزاری جلسات و نشست‌ها برطرف شود تا زمینه رأی مطلوب وزرای پیشنهادی مطرح شود.

وی همچنین در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه در صورت رأی نیاوردن 3 وزیر پیشنهادی باقی مانده، دولت چه واکنشی خواهد داشت، ابراز امیدواری کرد که 3 زیر باقی مانده از مجلس رأی اعتماد بگیرند.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در پاسخ به سؤال دیگری درباره اینکه آیا هنوز نظر دولت معرفی 3 سرپرست وزارتخانه‌های علوم، آموزش و پرورش و ورزش و جوانان است یا نظر رئیس‌جمهور تغییری کرده است، گفت: وقتی سرپرستی منصوب می‌شود به این مفهوم می‌شود که آن فرد بهترین فرد برای وزارتخانه است.

انصاری در همین زمینه خاطر نشان کرد: معرفی رسمی 3 وزیر باقیمانده به مجلس پس از پایان تعطیلات مجلس صورت خواهد گرفت و تصمیم نهایی دولت در این زمینه در آن زمان اتخاذ خواهد شد.

وی اضافه کرد: تصور ما این است که وضعیت 3 سرپرست وزارتخانه‌های ذکر شده در مجلس مطلوب است و انشاء‌الله رأی اعتماد خواهند گرفت.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در پاسخ به سؤال دیگری درباره نظر منفی نمایندگان نسبت به جعفر توفیقی سرپرست وزارت علوم تصریح کرد: آقای توفیقی در مجلس حضور پیدا کرده و جلساتی با نمایندگان برگزار کردند که این جلسات ادامه خواهد داشت، ما نیز تلاش خواهیم کرد اگر در این زمینه ابهامی وجود دارد برطرف شود.

وی در پاسخ به سؤالی درباره نشست بعدی دولت و مجلس اظهار داشت: برنامه دولت و مجلس بر اساس اراده جدی دو قوه در تعامل و همکاری سازنده است؛ این نشست‌ها به صورت دوره‌ای برگزار می‌شود که اولین نشست در دولت برگزار شد.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور نشست اول دولت و مجلس را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: از حضور مطلوب و صمیمی نمایندگان و هیئت رئیسه و همچنین سخنان رئیس مجلس قدردانی می‌کنم؛ البته زمان دقیق جلسه بعدی مشخص نیست و مجلس باید این جلسه را برگزار کرده و از دولت دعوت کند.

انصاری اضافه کرد: دوستان پیشنهادی داشتند مبنی بر اینکه جلسات مشترک دولت و مجلس در هر فصل برگزار شود اما هنوز این تصمیمات قطعی نیست اما سعی خواهیم کرد این نشست‌ها تکرار شود زیرا مفید خواهد بود.

وی در پاسخ به این سؤال که احتمال دارد قبل از بررسی لایحه اصلاحیه بودجه این جلسه مشترک برگزار شود، خاطر نشان کرد: این احتمال وجود دارد.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در پاسخ به سؤال خبرنگار دیگری در باب سفر رئیس‌مجلس به ژنو و اینکه گفته می‌شود این سفر در ادامه مذاکرات نیویورک بوده است، گفت: من در این زمینه اطلاعی ندارم و باید از دفتر رئیس‌مجلس این سؤال را بپرسید.

انصاری با بیان اینکه تغییر دولت و انتخابات فضای جهانی را به نفع کشورمان تغییر داد، تصریح کرد: سفر آقای روحانی به نیویورک و سخنرانی وی در سازمان ملل به طور کلی فضای رسانه‌ای و دیپلماتیک جهان را به نفع جمهوری اسلامی ایران تغییر داد.

انصاری ابراز امیدواری کرد که این فضای مثبت بر عرصه اقتصادی کشور هم تأثیر مثبت بگذارد تا شاهد برداشتن گام‌های مثبتی در این زمینه باشیم.

وی تمایل جهانی برای سرمایه‌گذاری در ایران و کاهش برخی تحریم‌های خودخواسته برخی کشورها در قبال ایران را از جمله گام‌های مثبت تغییر فضا عنوان کرد.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور اضافه کرد: اعتقاد ما بر این است که فضای امیدی در بازار فراهم شده است که این فضای امید و اعتماد با اقدامات عملی مشترک دولت و مجلس فضای بهتری را تجربه خواهد کرد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار