امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۱۸:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59087
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۵
تعداد بازدید: 91
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور در ادامه سیزدهمین اجلاس آمبودزمان آسیایی ...

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور در ادامه سیزدهمین اجلاس آمبودزمان آسیایی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در این سازمان گفت: سازمان بازرسی کل کشور با هدف بررسی وضعیت موجود نظام اداری و اصلاح آن انجام بازرسی‌های برنامه‌ای از دستگاه‌های اجرایی را در دستور کار خود قرار داده است.

وی افزود: از آنجایی که این سازمان در انجام تکالیف قانونی خود نمی‌تواند منتظر شکایت اشخاص باشد و از سویی نظام اداری نیز موظف است خدمات خود را در حد مطلوب در اختیار مراجعان قرار دهد انجام بازرسی از دستگاه‌های اجرایی در برنامه‌های سالانه سازمان لحاظ شده است.

سراج در ادامه تصریح کرد: در این راستا در سال جاری برنامه‌های مصوب نظارت بازرسی 57 درصد در 6 ماه نخست سال اجرایی شده و گزارش آنها به مراجع ذیربط ارسال شده است.

وی در ادامه گفت: بازرسی‌های این سازمان به شکل سرزده صورت می‌گیرد و در سال گذشته علاوه بر سایر موارد نظارتی 14 مورد بازرسی از زندان‌ها، 21 مورد بازرسی از نیروی انتظامی، 122 مورد بازرسی از شهرداری‌ها و 46 مورد بازرسی از مراکز مربوط به وزارت بهداشت و درمان صورت گرفته است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در ادامه گفت: سازمان بازرسی کل کشور در انجام تکالیف قانونی در حفظ حقوق شهروندی و به منظور ایجاد زمینه مشارکت مردمی در امر نظارت همگانی با ایجاد دفتر نظارت همگانی شامل بازرسان افتخاری و سازمان‌های مردم نهاد در سال 87 و رسیدگی به حقوق مردم را در دستور کار خود قرار دادند.

سراج در ادامه گفت: بر اساس این فعالیت سازمان بازرسی که نظارت با چشمان مردم نام گرفته تاکنون 11 هزار و 592 نفر در سطح کشور داوطلب فعالیت به عنوان بازرسی افتخاری شدند که از این تعداد 7 هزار و 328 نفر در حال همکاری با سازمان هستند و صلاحیت‌های سایر افراد در حال بررسی است.

وی در پایان افزود: مجموعه فعالیت‌های سازمان بازرسی در پیشگیری از سوء جریان‌ها و وقوع تخلفات و جرایم در سال گذشته منجر به 560 میلیارد تومان وصول مطالبات معوق دولتی، 77 میلیارد تومان جلوگیری از تضییع بیت‌المال، 933 میلیارد تومان لغو و تجدید مناقصات و مزایده‌ها و 656 میلیارد تومان رفع تصرف، جلوگیری از تخریب و تغییر کاربری اراضی شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها