امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۲۱:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59090
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۵
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، علی‌اصغر فانی سرپرست آموزش و پرورش در نشست معاونان تربیت بدنی و سلامت ادارات کل آموزش و پرورش ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، علی‌اصغر فانی سرپرست آموزش و پرورش در نشست معاونان تربیت بدنی و سلامت ادارات کل آموزش و پرورش استانها که امروز در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، اظهار داشت: از جمله سیاستهایی که در آموزش و پرورش دنبال می‌کنیم، سیاست توانمندسازی نیروی انسانی در آموزش و پرورش است، زیرا معلم نقش اساسی در فرایند تعلیم و تربیت دارد.

وی با تأکید بر اینکه نقش معلم در آموزش و پرورش ممتاز است، افزود: بحث توانمندسازی و بهسازی نیروی انسانی در حوزه تربیت بدنی از خواسته‌های جدی است و این معاونت باید در این بخش فعالیت کند.

فانی با بیان اینکه در حال حاضر 12 میلیون و 300 هزار دانش‌آموز در مدارس کشور تحصیل می‌کنند، ادامه داد: در گذشته، شاهد حدود 19 میلیون دانش‌آموز در مدارس بودیم و از سویی فضاها و امکانات، نسبت به دهه 70 حدود و ۱.۵ برابر شده است و این نشان می‌دهد که باید به سمت کیفیت‌بخشی حرکت کنیم.

*استراتژی امروز آموزش و پرورش، کیفیت‌بخشی به آموزش است

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه استراتژی آموزش و پرورش، کیفیت‌بخشی به آموزش است، گفت: ارتقای سطح کیفیت در تمام زمینه‌های آموزشی، پرورشی و تربیت بدنی مدنظر است.

وی اضافه کرد: برای ارتقای کیفیت چاره‌ای جز توسعه مشارکت در آموزش و پرورش نداریم.

فانی با بیان اینکه تا چند وقت دیگر بودجه سال 93 به مجلس می‌رود، افزود: توسعه مشارکت معلمان، دخالت دادن معلمان در برنامه‌های آموزش و پرورش، جدی گرفتن نقش مردم و اولیاء در برنامه‌های مدرسه و تکیه بر توانمندی دانش‌آموزان در برنامه‌ها از جمله فعالیت‌هایی است که به دنبال اجرای آن هستیم.

*تحصیل 8.5 درصد دانش‌آموزان کشور در مدارس غیردولتی

فانی با بیان اینکه 8.5 درصد دانش آموزان کشور در مدارس غیردولتی مشغول به تحصیل هستند، گفت: به نظر می‌رسد از سال 66 تاکنون می‌توانستیم توسعه بیشتری در زمینه مدارس غیردولتی داشته باشیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر به دلیل محدودیت‌های اعتباری نمی‌توانیم در بحث استخدام نیروی انسانی جدید گام برداریم و باید از همان امکانات اطرافمان استفاده کنیم.

وی به بحث آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد و گفت: نمی توانیم نسبت به آسیب‌های اجتماعی که در جامعه وجود دارد و به نحوی به آموزش و پرورش وارد می‌شود بی‌تفاوت باشیم و در این مسیر بحث شناسایی، پیشگیری و درمان ۳ نکته اساسی است.

فانی به توسعه جشنواره های ورزشی اشاره کرد و افزود: این جشنواره‌ها می‌تواند بر سلامت دانش‌آموزان تأثیرگذار باشد.

وی با بیان اینکه سند تحول آموزشی کشور به عنوان مهمترین سند بالادستی این وزارتخانه محسوب می‌شود، افزود: معاونان تربیت بدین و سلامت با مرور دقیق سند تحول، جایگاه خود را پیدا کنند و ما نیز در این رابطه کمیته‌ای را فعال کرده‌ایم تا در جهت اجرایی کردن سند تحول فعالیت کنیم.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش، ورزش قهرمانی را از دیگر فعالیت‌های آموزش و پرورش ذکر کرد و اظهار داشت: در فاز اول به دنبال سلامت دانش‌آموزان، در فاز دوم به دنبال ورزش پهلوانی و مردانگی و در فاز سوم به دنبال تقویت ورزش‌های قهرمانی هستیم.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها