امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۹:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59092
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۷
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، تقریبا نیمی از مردم روسیه (دقیقا 46 درصد) امکان بروز یک «جنگ سرد» ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، تقریبا نیمی از مردم روسیه (دقیقا 46 درصد) امکان بروز یک «جنگ سرد» دیگر بین روسیه و آمریکا را بعید نمی‌دانند.

این مسئله در نتیجه نظرسنجی اخیر موسسه سنجش افکارعمومی روسیه که روز دوشنبه منتشر شد، مشخص شده است.

4 سال قبل 37 درصد از مردم روسیه بروز جنگ سرد تازه با آمریکا را ممکن می‌دانستند. ضمن اینکه 45 درصد از شهروندان اکنون نیز معتقدند که جنگ سرد بین روسیه و آمریکا همین الان هم وجود دارد. و 35 درصد هم این احتمال را بعید دانسته‌اند.

در عین حال 70 درصد از سئوال شوندگان سیاستمداران آمریکایی را در تیرگی روابط بین مسکو و واشنگتن مقصر دانسته و تنها 11 درصد آنها این تقصیر را به گردن رهبران روسیه می‌اندازند.

از نکات جالب توجه در بررسی این نظر سنجی این است که 9 درصد سئوال شوندگان تصمیم دولت روسیه در مورد قبول پناهندگی "ادوارد اسنودن" را مهمترین مشکل در روابط روسیه و آمریکا دانستند، 9 درصد از مردم مبارزه برای کسب نفوذ در جهان، 6 درصد اوضاع خاورمیانه، 5 درصد مسائل نظامی و 3 درصد هم تسلیحات هسته‌ای را علت اصلی اختلافات می‌دانند.

در عین حال 12 درصد از شهروندان روسی اصلی‌ترین مورد همکاری روسیه و آمریکا را مبارزه با ترورویسم بین‌المللی دانستند، 10 درصد مقابله با جنگ‌های ناخواسته، 4 درصد نابودی تسلیحات هسته‌ای در جهان و 5 درصد هم مشارکت اقتصادی را نام برده‌اند.

این نظرسنجی 25-24 ماه آگوست سال 2013 با مشارکت 1600 نفر از شهروندان روسی در 130 نقطه مسکونی در مناطق مختلف فدراسیون روسیه انجام گرفت.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها