امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۲۱:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59102
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۹
تعداد بازدید: 101
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مراسم تکریم و معارفه معاونین امور حقوقی، مجلس و استانهای وزارت فرهنگ و ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مراسم تکریم و معارفه معاونین امور حقوقی، مجلس و استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، صبح امروز در سالن سینمایی این وزارتخانه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

براساس این گزارش، سید علی‌اکبر مسعود‌پور معاون سابق وزیر در این معاونت ضمن اشاره به اینکه در فرصتی پیش آمد و با دعوت و رفاقت با آقای حسینی وزیر ارشاد دولت دهم به این معاونت آمدم، گفت: از همه همراهان تشکر می‌کنم همینطور از برادر عزیزم آقای جنتی که در این مدت کوتاه در حوزه اجرایی خدمت ایشان بودم اما السابق خدمت ایشان و بیت ایشان ارادت داشتم، امیدوارم ایشان در این سنگر توفیق بسیار داشته باشند.

وی در پایان سخنان خود ضمن تقدیر از کمیسیون فرهنگی مجلس از آنها تشکر کرد و اضافه کرد: ما منصوب می‌شویم، طبیعتاً یک روز هم باید از این حوزه انتصابی جدا شویم اما دو راه برای جدا شدن وجود دارد، راه اول مرگ و دوم کناره که این کناره مبتنی بر کناره‌گیری یا کنار گذاشتن است و باید بگویم که مرگ خوب نیست و کنار گذاشتن بهتر از آن است.

* نوش‌آبادی: تاکید بر وظایف وزارت ارشاد

حسین نوش‌آبادی معاون حقوقی، امور مجلس و استانهای این وزارتخانه در سخنانی ضمن اشاره به حسن ضمن جنتی از اعتماد او تشکر کرد و گفت: انشاالله بتوانم در انجام وظیفه پاسخ مطلوبی به ایشان به عنوان رئیس دستگاه فرهنگی داده باشم.

وی از زحمات معاونین محترم طی چند سال اخیر تقدیر کرد و ابراز داشت: از برادرم آقای مسعود‌پور که غریب 3 سال در این جایگاه خدمت قابل توجهی داشتند تشکر می‌کنم.

وی نکاتی را ارائه و تصریح کرد: هر دستگاه یا نهادی براساس وظیفه ذاتی که عهده‌دار است باید مجموعه‌ای را طراحی کند و افرادی را منسجم و همدل بتواند در انجام ماموریت دستگاه قرار دهد، وزارت ارشاد به سبب ماموریت ذاتی و تنوع مسئولیت و متولی بودن بخش اعظم مسائل فرهنگی کشور از وظیفه خطیر‌تری برخوردار است؛ طبیعی است باید تمام ارکان مجموعه با هم همکاری داشته باشند تا به مقصد تعریف شده نائل شوند.

نوش‌آبادی با اشاره به اهمیت دستگاه فرهنگی تاکید کرد: در سند چشم‌انداز افق 1404، اولین مبحث مطرح شده فرهنگی است و در آن جمله‌ای آمده که سند 20 ساله نظام است که براساس آن باید به جایگاه اول علمی در منطقه با هویت اسلامی ایرانی برسیم، مشابه سند چشم‌انداز در این جمله است که باید دستگاه‌ها با این هویت در جهان اسلامی بخشی باشند تا تعامل سازنده در روابط بین‌المللی داشته باشیم.

وی افزود: تمام محورهای سند چشم‌انداز معطوف به حوزه‌های فرهنگی است و دولت ملزم شده برای تمام بخش‌ها سند فرهنگی تهیه کند.

وی در پایان با اشاره به وظایف وزارت ارشاد بیان کرد: وزارت ارشاد در کنار وظایف جاری، کوتاه مدت و روزمره خود ماموریت‌های ویژه و رسالتهای راهبردی دارد که برای آن تعریف شده است، یکی از وظایف این دستگاه فرهنگی که در قانون تعریف شده ارائه الگوی توسعه اسلامی ایرانی است، وزارت ارشاد با همکاری سایر نهادهای فرهنگی باید این الگو را که براساس ارزش‌های اسلامی و انقلابی‌ است تا پایان برنامه سوم به مجلس ارائه دهد تا مبنایی برای برنامه ششم باشد و مسئولیت دیگر همکاری و هماهنگی برای اجرای مهندسی کشور است که مصوب مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی است.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار