امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۷:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59108
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۹
تعداد بازدید: 84
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در حالی‌که سال گذشته آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اعلام کرد که اسکار فیلم‌های خارجی زبان با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در حالی‌که سال گذشته آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اعلام کرد که اسکار فیلم‌های خارجی زبان با 74 فیلم رکورد 85 سال گذشته خود را شکسته است، این آمار امسال به 76 فیلم افزایش یافت.این بخش از جوایز همچنین امسال با خبرهای شگفتی‌ساز بسیاری همراه بود.

مولداوی و عربستان سعودی برای اولین بار، به آکادمی علوم و هنرهای سینمایی، فیلم فرستادند و کشور مونته‌نگرو نیز برای اولین بار به عنوان یک کشور مستقل در این رقابت‌ها شرکت می‌کند.

همچنین کشور پاکستان پس از نیم قرن برای اولین بار نماینده سینمای خود را به آکادمی اسکار فرستاده است.انتخاب فیلم «رنوآر» به عنوان نماینده سینمای فرانسه، در حالی‌که همه انتظار فیلم «آبی گرمترین رنگ است» را می‌کشیدند، تعجب همگان را برانگیخت.

دلیل چنین انتخابی، اکران نشدن این فیلم در زمان قانونی تعیین شده یعنی از 1 اکتبر 2012 تا 30 سپتامبر 2013 بود.

سینمای هند نیز در حالی‌که همه انتظار انتخاب فیلم موفق «ظرف غذا» را می‌کشیدند، فیلم نه چندان شناخته شده «جاده خوب» و سینمای ژاپن به جای فیلم مطرح «مثل پدر، مثل پسر»، فیلم «گذرگاه بزرگ» را معرفی کرد. هردو این انتخاب‌ها با جنجال‌های زیادی همراه بودند چون دو فیلم اول هر دو دیده شده بوده و بسیار مورد تشویق و تمجید قرار گرفته بودند ولی دو فیلم معرفی شده فیلم‌هایی بودند که چندان شناخته شده نبودند.

در فهرست فیلم‌های امسال، بسیاری از فیلم‌ها چندان در خارج از کشور سازنده‌اشان دیده نشده‌اند، ولی اغلب یا در جشنواره‌ها اکران شده‌اند و یا تیزر تبلیغاتی آنها در آمریکا پخش شده است.

آکادمی اسکار فهرست 76 فیلم فرستاده شده به این دوره از جوایز را به جای جمعه، دوشنبه اعلام کرد و دلیل این تاخیر، نیاز به زمان بیشتر برای بررسی صلاحیت فیلم‌ها عنوان شد.هر کشور هر ساله می‌توانند، یک فیلم را به انتخاب خود، حداکثر تا تاریخ 1 اکتبر به آکادمی اسکار ارسال کنند.

«مارک جانسون»، کمیته فیلم‌خارجی زبان اسکار در مصاحبه با ورایتی گفت: ما خوشحال خواهیم شد که در رابطه با فیلم‌های فرستاده شده با انعطاف بیشتری رفتار کنیم و به جای رد آنها، تمامی آنها را بپذیریم، ولی در صورتی که ویژگی‌های لازم را نداشته باشند، دیگر چاره‌ای نیست.اسامی نامزدهای این دوره از رقابت‌ها 16 ژانویه اعلام شده و مراسم اسکار نیز 2 مارس 2014 برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها