امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۳:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59116
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۱
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا فرزین مدیرعامل سابق صندوق توسعه ملی و دبیر اسبق ستاد هدفمندی ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا فرزین مدیرعامل سابق صندوق توسعه ملی و دبیر اسبق ستاد هدفمندی یارانه‌ها روز گذشته درباره منابع تامین یارانه نقدی گفت: طبق آمار 75 درصد از درآمدهای سازمان هدفمندی از محل اصلاح نرخ حامل‌های انرژی و 25 درصد از محل منابع بودجه‌ای تأمین شده است.

با این حال نامه رسمی دولت به مجلس درباره نحوه تامین یارانه نقدی سال 91 نشان می‌دهد تنها 58 درصد از منابع یارانه نقدی از محل فروش حامل‌های انرژی تامین شده است و بقیه موارد از منابع دیگری از جمله بودجه عمومی، استقراض از بانک مرکزی و استقراض از صندوق توسعه ملی بوده است.

بر اساس گزارش رسمی دولت به مجلس قریب به 6 هزار و 500 میلیارد تومان از محل منابع صندوق توسعه ملی برای پرداخت یارانه نقدی استقراض شده است. دولت در پایان سال ۹۱ عیدانه‌ای معادل ۷۰هزار تومان  برای هر ایرانی پرداخت کرد که منابع ۲،۷ میلیارد دلاری آن از صندوق توسعه ملی تامین شد.

به گزارش فارس، بر اساس گفته فرزین بیش از 75 درصد یارانه نقدی سال 92 نیز باید از محل فروش حامل‌های انرژی تامین شود. این در حالی است که گفته می‌شود تغییرات بودجه 92 سهم فروش حامل‌های انرژی در تامین منابع یارانه نقدی را حتی از سال‌های پیش نیز کمتر کرده است و بعید به نظر می‌رسد بتوان از این محل 75درصد از منابع مورد نیاز برای یارانه نقدی را تامین کرد.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار