امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۱۲:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59142
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۵
تعداد بازدید: 31
هادی ابوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در خصوص ضرورت و اهمیت حضور وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در ...

هادی ابوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در خصوص ضرورت و اهمیت حضور وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در اجلاس سازمان بین‌المللی کار در کشور برزیل برای موضوع کار کودک اظهار داشت: یکی از رویکردهای وزارتخانه، حضور مؤثر در عرصه‌های بین‌المللی و تقویت روابط در مباحث اقتصادی با دیگر کشورها است.

سخنگوی کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور با تأکید بر اینکه اولویت‌بندی برنامه‌های وزیر در دست مسئولان این وزارتخانه است، تصریح کرد: با شناختی که از وزیر داریم، قطعاً مباحث بین‌المللی یکی از موضوعات قابل پیگیری در این وزارتخانه است، اما انتظار داریم اگر قرار است تغییراتی در سطح مدیران و معاونان وی صورت گیرد، در این موضوع تسریع شود تا برنامه‌ها و اجرای مطالبات از بلاتکلیفی خارج شود.

این فعال کارگری افزود: اکثر مدیران کل استان‌ها منتظر تغییرات هستند و حق طبیعی وزیر است تا افراد متعهد و متخصص مورد نظر را در تعیین کند اما احساس می‌شود حالت بلاتکلیفی وجود دارد و قطعاً این موضوع جزو مطالبات تشکل‌های کارگری است تا هر چه سریع‌تر تدبیری برای آن اندیشیده شود.

ابوی یادآور شد: می‌توان با ابلاغیه، دستورالعمل یا صحبتی شفاهی اطمینان خاطر از اجرای برنامه‌ها و حضور مدیران در سمت‌های خود ایجاد کرد؛ اما اینکه موضوع غیرشفاف و بلاتکلیف بماند به صلاح وزارتخانه نیست و موجب عقب‌ماندن از اجرای مطالبات و برنامه‌ها خواهد شد.

سخنگوی کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور گفت: از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخواست داریم تا هر چه سریع‌تر در بخش‌های تعاون، کار، رفاه و تأمین اجتماعی مباحث شفاف و روشن شود.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا بهتر نبود مسائل و مطالبات داخل وزارتخانه به جای سفر به برزیل و شرکت در اجلاس کار کودک انجام می‌شد، تصریح کرد: یکشنبه هفته آینده ملاقات تشکل‌های کارگری با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوده و قطعاً برای اولویت‌های کاری نیاز به تدبیر است و در عین حال مسائل بین‌المللی نیز حائز اهمیت بوده اما مسائل داخلی وزارتخانه نیز کم نیست و باید براساس ضرورت و اهمیت برنامه‌ها سطح‌بندی و سپس اجرایی شود.

ابوی با اشاره به مشغولیات وزیر در سطح هیئت دولت بیان داشت: درخواست تشکل‌ها از وزیر این است که اوضاع و احوال وزارتخانه هر چه سریع‌تر مشخص و سر و سامان یابد تا بتوان موضوعاتی از قبیل حق مسکن کارگران که میلیون‌ها کارگر چشم‌انداز ابلاغ آن هستند، اجرایی شود.

وی ادامه داد: امیدواریم کارهای اولویت‌دار و بر زمین مانده در بخش‌های مختلف این وزارتخانه سریع‌تر تعیین تکلیف شود.
انتهای پیام/آ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها