امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۷:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59153
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۵
تعداد بازدید: 69
به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، علی‌اصغر فانی سرپرست وزارت آموزش و پرورش امروز در حاشیه گردهمایی معاونان تربیت بدنی و سلامت ادارات ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، علی‌اصغر فانی سرپرست وزارت آموزش و پرورش امروز در حاشیه گردهمایی معاونان تربیت بدنی و سلامت ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها که در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، در پاسخ به این پرسش که وضعیت ورزش دانش‌آموزی را چگونه ارزیابی می‌کند، اظهار داشت: شرایط مطلوب ما نیست، تلاش می‌کنیم تا با بسیج تمام امکانات، شرایط را بهتر کنیم.

وی در پاسخ به پرسش دیگر در مورد وضعیت نیروی انسانی تربیت بدنی و سلامت در آموزش و پرورش گفت: هنوز نیرو کم داریم، اما باید درباره نیروی انسانی در آموزش و پرورش بررسی انجام شود زیرا یک عدم تناسب مشاهده می‌کنیم.

فانی ادامه داد: کمیته‌ای با عنوان ساماندهی نیروی انسانی آموزش و پرورش در این وزارتخانه تشکیل شده است، چرا که در بعضی موارد با تورم نیروی انسانی و در برخی نیز با کمبود مواجهیم و باید ساماندهی مجدد نیروی انسانی انجام شود.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش در خصوص جلسه‌ای که درباره بحث آسیب‌های اجتماعی تشکیل شده بود اشاره کرد و گفت: در این جلسه مسئولینی از نهادهای مختلف مانند آموزش و پرورش حضور داشتند و قرار شد کمیته‌ای دائمی برای پیگیری بحث آسیب‌های اجتماعی تشکیل شود.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا بحث اجباری شدن رشته‌های ورزشی در مدارس ادامه پیدا خواهد کرد؟ بیان داشت: این را به معاونت تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش محول کردیم و هر چه کارشناسان آنها اعلام کنند دنبال می‌کنیم.

وی با بیان اینکه نباید این ذهنیت در آموزش و پرورش وجود داشته باشد که وزیر حرف اول و آخر را می‌زند، گفت: وزیر حرف کارشناسان خبره را بیان می‌کند و ذهنیت «وزیر حرف اول و آخر را می‌زند» باید از آموزش و پرورش حذف شود.

فانی در خصوص سرانه ورزشی مدارس اظهار داشت: بخشی از سرانه ورزشی به زودی تأمین می‌شود.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش به بازنشستگی پیش از موعد اشاره کرد و گفت: کمیته‌ای در این خصوص در آموزش و پرورش تشکیل شده است و در صورتی که به نتیجه برسیم، باید در بودجه سال 93 پیش‌بینی کنیم و اگر دولت و مجلس تصویب کنند، عملی می‌شود.

وی در خصوص اختصاص بخشی از اعتبارات شرکت گاز برای ساماندهی سیستم‌های گرمایشی مدارس گفت: مکاتبات این موضوع در جریان است.

فانی در واکنش به این جمله که برخی مدارس از خانواده‌ها وجوهی به مبلغ 200 هزار تومان می‌گیرند تا مدارس را هوشمند کنند، گفت: این موضوع از جمله اقداماتی بود که از قبل شروع شد و بنده دخالتی نداشتم، زمانی که به آموزش و پرورش آمدیم ریل‌گذاری‌ها برای آموزش و پرورش در سال تحصیلی جدید انجام شده بود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها