امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۶:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59163
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۹
تعداد بازدید: 100
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الجزیره، گروهی از هنرمندان فلسطینی ساکن مناطق اشغالی 1948 با نام «ارق» ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الجزیره، گروهی از هنرمندان فلسطینی ساکن مناطق اشغالی 1948 با نام «ارق» اقدام به اجرای تئاترهای خیابانی در خیابان‌های حیفا در قلب اسرائیل کرده‌اند.

بنابر این گزارش، این تئاترهای خیابانی بدون هیچ اعلام قبلی و به صورت ناگهانی در خیابان‌های این شهر انجام می‌شود و هدف از آن توجه فلسطینی‌های ساکن اسرائیل و ساکن این شهر به واقعیت خشونت‌ها و جنایات این رژیم عنوان شده است.

ناظران معتقدند این حرکت اقدامی هنرمندانه و خلاقانه برای ارائه تصویر واقعی و زنده از واقعیت خشونت رژیم صهیونیستی است به ویژه آنکه اجرای بی‌خبر آن در خیابان‌های حیفا توانسته است شوک‌آور شده و بینندگان متفاوتی را جذب کند.

یکی از این تئاترهای خیابانی که در خیابان «ابوالنواس» حیفا اجرا شد این خیابان را به «مکان جنایت» تبدیل کرد و نشانه‌های آن خون اجسادی بود که پس از خشونت چون زباله در میانه مسیر رها شده بودند و در این اجساد آثار چاقو دیده می‌شد و از گردن آن اجساد نوشته‌هایی درباره علت فتل آنها نوشته شده بود.

بنابر این گزارش، در کنار این تئاترهای خیابانی صامت که با حضور ده‌ها هنرمند و البته با حضور برخی داوطلبان اجرا می‌شود گروه‌های موسیقی نیز حضور دارند که ویولن، ساکسیفون و قانون می‌نوازند و صحنه‌های ترس و صحنه‌های هزل را رنگی دیگر می‌بخشند.

مسئولان این نمایش‌های خیابانی معتقدند سعی می‌کنند تا واقعیت هر روزه شهرهای فلسطین را ارائه کنند و ساکنان فلسطینی اراضی اشغالی را نسبت به «سرطان خشونت» که توسط رژیم صهیونیستی دنبال می‌شود هشیار سازند؛ «سرطان خشونت»ی که می‌تواند به نابود شدن جوامع فلسطینی مقاوم داخل اراضی 1948 کمک کند.

«وسیم خیر» مسئول اصلی این طرح با بیان اینکه احتیاج مبرمی به نقد اجتماعی جامعه فلسطینی داخل اراضی 1948 وجود داشت معتقد است: جامعه فلسطینی داخل ساکت، در ترس و در ناامنی به سر می‌برد که در این نمایش‌ها تلاش می‌شود تا با خشونت‌ها با هشیاری مردم برخورد شود.

انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار