امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۶:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59177
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۵
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار امیری در دومین دوره همایش دوچرخه سواری ویژه پسران و همیاران پلیس در جمع ...

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار امیری در دومین دوره همایش دوچرخه سواری ویژه پسران و همیاران پلیس در جمع خبرنگاران درباره نصب پلاک جلوی موتور سیکلت ها برای کنترل تخلفات گفت: این موضوع از سوی کمیسیون‌های مختلف در حال بررسی است و به دنبال رفع موانع آن هستیم.

جانشین رئیس پلیس راهور ناجا اظهار داشت: این همایش به مناسبت گرامیداشت هفته ناجا با همکاری وزارت آموزش و پرورش، شهرداری، اتحادیه دوچرخه سواری و فدراسیون مربوطه در پارک آبشار تهران برگزار شد.

وی تأکید بر استفاده از وسیله پاک در چرخه حمل و نقل عمومی را یکی از اهداف این همایش برشمرد و افزود: با توجه به شرایط شهرهای بزرگ به ویژه تهران و نیز تشدید مشکلات زیست محیطی در فصول پاییز و زمستان، لازم است از وسائلی که برای محیط زیست آلودگی به همراه نداشته باشند، استفاده کنیم.

جانشین رئیس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه 75 الی 80 درصد علت آلودگی هوا به وسائل نقلیه مربوط می شود گفت: هر چه حضور وسائل نقلیه شخصی را در معابر شهری کاهش دهیم، به سمت کاهش آلودگی هوا قدم بر می داریم.

سردار امیری تزریق شادی، نشاط و شادابی به جامعه را دومین هدف برگزاری این همایش برشمرد و گفت: نوجوانان و جوانان در افزایش نشاط و شادی به جامعه نقش تأثیر گذاری دارند.

وی با تأکید بر آموزش گفت: دوچرخه سواران در این همایش می‌آموزند که به هنگام استفاده از این وسیله نقلیه از چه وسائلی استفاده کرده و چگونه کار جمعی را انجام دهند.

این مقام مسئول در خصوص ایجاد لاین دوچرخه سواری در شهر تهران اظهار داشت: ایجاد زیرساخت‌ها برای تردد دوچرخه سواری از وظایف شهرداری است؛ منطقه 22 شهرداری تهران یکی از ایمن ترین مناطق از لحاظ زیرساختی و تنها منطقه‌ای است که لاین استفاده از دوچرخه را برای مردم منطقه تهیه کرده است.

سردار امیری با تأکید بر ایجاد فرهنگ استفاده از دوچرخه در جامعه تصریح کرد: پلیس موافق ایجاد زیرساخت ها برای تردد دوچرخه سواری است.

وی درباره پلیس دوچرخه سوار گفت: طرح پلیس دوچرخه سوار در اصفهان به صورت پایلوت اجرا شد، در صورت نتیجه دادن این طرح، آن را در شهرهای دیگر تعمیم می‌دهیم اما هنوز نتایج طرح اعلام نشده است.

امیری با تأکید بر فرهنگ سازی گفت: پلیس موافق ایجاد زیرساخت‌های لازم برای تردد دوچرخه سواران است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها