امروز : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 13
۰۹:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59178
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۵
تعداد بازدید: 79
ابوالقاسم خسروی‌سهل‌آبادی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس«توانا» در خصوص حضور سرپرست وزارت آموزش و  ...

ابوالقاسم خسروی‌سهل‌آبادی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس«توانا» در خصوص حضور سرپرست وزارت آموزش و  پرورش در جلسه روز یکشنبه این کمیسیون اظهار داشت: در این جلسه مسائل و مشکلات این وزارتخانه از جمله بحث سرانه و مدارس شبانه‌روزی مطرح و بررسی شد که مقرر شد وی نسبت به مسائل و مشکلات این وزارتخانه پیش‌بینی‌های لازم را در نظر داشته باشند.

وی افزود: کلاس‌های درس فاقد معلم و آموزگار که در برخی مناطق وجود دارد، از دیگر مباحث مطرح شده در این جلسه بود که مقرر شد در این زمینه اقدامات مؤثر صورت گیرد.  

خسروی‌سهل‌آبادی عنوان کرد: مقرر شد سرپرست وزارت آموزش و پرورش با توجه به اجرای یکساله سند تحول بنیادین، گزارش تحلیلی و جامعی از مشکلات، موانع و نکات مثبت و مؤثر این طرح را به کمیسیون آموزش مجلس ارائه دهد.

وی ادامه داد: هدف از ارائه این گزارش، علاوه بر شناسایی مشکلات و روند اجرای این طرح، اصلاح قوانین خاصی است که کمیسیون آموزش مجلس می‌تواند با اصلاح آنها علاوه بر برطرف کردن این مشکلات و موانع در اجرای بهتر این طرح به این وزارتخانه کمک کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: با توجه به سؤالات برخی از اعضای کمیسیون آموزش مجلس در خصوص دانشگاه فرهنگیان، مقرر شد سرپرست وزارت آموزش و پرورش گزارش جامعی را از سطح علمی دانشجویان و مسائل و اولویت نیاز مناطق بومی و محروم و مشکلات این دانشگاه به این کمیسیون ارائه دهد.

*عملکرد کنونی وزارت آموزش و پرورش بر اساس برنامه‌های گذشته است

خسروی‌سهل‌آبادی در خصوص برنامه‌های سرپرست وزارت آموزش و پرورش در کمیسیون آموزش مجلس گفت: با توجه به اینکه آقای فانی هنوز به عنوان وزیر پیشنهادی این وزارتخانه به مجلس معرفی نشده‌ است، برنامه‌های خود را نیز به این کمیسیون اعلام نکرد و عملکرد کنونی این وزارتخانه بر اساس برنامه‌های گذشته است.

وی افزود: زمانی که سرپرست وزارت آموزش و پرورش به عنوان وزیر پیشنهادی به مجلس معرفی شود، قطعاً باید علاوه بر ارائه برنامه‌های خود به این کمیسیون، در صحن علنی مجلس نیز از آن دفاع کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بیان داشت: در جلسات بعدی این کمیسیون، از معاونان و کارشناسان وزارت آموزش و پرورش دعوت شده است تا با حضور در این کمیسیون علاوه بر بیان گزارش‌های خود، ‌پاسخگوی سؤالات اعضای این کمیسیون باشند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار