امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۰۵:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59182
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۵
تعداد بازدید: 101
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نخستین طرح پیشنهادی تأسیس نهاد ملی حمایت از کودکان به همت فعالان و مؤسسات بخش خصوصی حامی حقوق ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نخستین طرح پیشنهادی تأسیس نهاد ملی حمایت از کودکان به همت فعالان و مؤسسات بخش خصوصی حامی حقوق کودکان در کشور تدوین و به مناسبت روز جهانی کودک رونمایی خواهد شد.

بنا بر نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 90 بالغ بر  22  میلیون کودک زیر هجده سال در ایران زندگی می‌کنند که 23.4 درصد جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند. متأسفانه با وجود درصد بالای این جمعیت، هیچ نهاد یا مرکز تخصصی برای حمایت از کودکان در کشور وجود ندارد.

بر همین اساس برخی مؤسسات و سازمان‌های مردم نهاد در کشورمان از مدت‌ها قبل تدوین برنامه‌ای جامع در راستای تهیه منشور کودکان و ایجاد نهاد ملی حمایت از حقوق کودکان را پیگیری می‌کردند.

این تحقیقات که با حمایت و پیگیری مؤسسه نیکوکاری مهرآفرین انجام می‌شود اکنون به مرحله نهایی رسیده است و نتایج آن در قالب طرح پیشنهادی نهاد ملی حمایت از کودکان به مناسبت روز جهانی کودکان در هفته آینده رونمایی خواهد شد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها