امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۲:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59192
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۷
تعداد بازدید: 75
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از روزنامه «وال‌استریت‌ژورنال»، مدیران ارشد بزرگترین مرکز اقتصادی آمریکا یعنی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از روزنامه «وال‌استریت‌ژورنال»، مدیران ارشد بزرگترین مرکز اقتصادی آمریکا یعنی وال‌استریت هشدار داده‌اند، هر نوع تلاشی برای پرداخت بهره بدهی‌های آمریکا پیش از سایر الزامات نظیر امنیت اجتماعی،‌ خطرات جدی‌ به بازارهای مالی و اقتصاد تحمیل خواهد کرد.

طبق گفته افراد مطلع، مدیران اصلی بزرگترین نهادهای مالی در نشست اخیر خود با قانون‌گذاران جمهوریخواه و مقامات دولت اوباما اعلام کردند، ارجح قرار دادن پرداخت برخی بدهی‌ها به سایر موارد، می‌تواند بلاتکلیفی غیر قابل تصوری برای سرمایه‌گذاران به وجود آورد، هزینه‌های قرض گرفتن را بالا ببرد و باعث آشفتگی بازار شود.

مخالفت تجار وال استریت با ایده جمهوریخواهان، در واقع تلاشی است برای حل این موضوع از طریق افزایش سقف بدهی‌های آمریکا؛ موردی که وزارت خزانه‌داری این کشور نیز اعلام کرده،‌ انتظار دارد اواسط اکتبر به تصویب برسد. اگر توافقی حاصل نشود، بسیاری از ناظران بیرونی تصور خواهند کرد، دولت پرداخت پول به صاحبان اوراق قرضه را بر دیگران ترجیح می‌دهد.

به نوشته این روزنامه، تجار می‌گویند در حالی که آمریکا شاید به خاطر بدهی‌های خود ورشکسته نشود، اما عدم پرداخت بدهی‌ها، به اقتصاد کشور آسیب وارد می‌کند. تام سیمون، اقتصاددان بازار سهام در این باره می‌گوید: عدم پرداخت بدهی‌ها برای همیشه به اعتماد مصرف‌کننده و تجار آسیب وارد می‌کند. مردم دیگر به وزارت خزانه‌داری مانند قبل نگاه نخواهند کرد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار