امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۲۰:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59193
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۹
تعداد بازدید: 81
به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس پس از سقوط محمد مرسی و کنار رفتن موج سلفی‌گری از هیئت حاکمه مصر بسیاری از تحلیلگران داخلی درباره مصر معتقد بودند حمایت ...

به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس پس از سقوط محمد مرسی و کنار رفتن موج سلفی‌گری از هیئت حاکمه مصر بسیاری از تحلیلگران داخلی درباره مصر معتقد بودند حمایت افرادی که با سقوط مرسی به سر کار آمدند از ایران و شیعیان بیشتر خواهد بود.

بنابر این گزارش اما این حکومت که از کودتا علیه حکومت قانونی مصر برخاسته بود چه در عرصه فرهنگی و چه در عرصه سیاسی همان مسیر سابق و حتی بدتر از آن را دنبال کرد.

در حالی که مسئولان سینمایی جدید در مصر اعلام کردند حاضر نیستند فیلمی از ایران را در جشنواره‌های مصر بپذیرند و وزیر گردشگری مصر چندی پیش اعلام کرد ورود گردشگران ایرانی که در دوران مرسی تصویب و اجرایی شده بود را به تعلیق درآورده است، وزیر اوقاف مصر نیز باز ادعاهای اسلاف خود را تکرار کرد.

بنابر این گزارش، محمد مختار وزیر اوقاف دولت جدید مصر در سخنانی در شبکه الحیات «مذهب شیعه» را تهدیدی برای جامعه مصر خواند و مدعی شد: در سال‌های اخیر شاهد رشد شیعیان بودیم که در پشت سر آن تامین‌های مالی از سوی ایران دیده می‌شود که هدف آن تفرقه در جامعه مصر است!

وی افزود: سازمان‌های دولتی قصد دارند با هماهنگی الازهر برای حمایت از اندیشه میانه‌رو و مقابله با اندیشه افراطی اقدام کند.
انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها