امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۲:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59196
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۹
تعداد بازدید: 105
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیین دومین سالگرد برگزاری کرسی‌های تلاوت شورای عالی قرآن، ظهر امروز ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیین دومین سالگرد برگزاری کرسی‌های تلاوت شورای عالی قرآن، ظهر امروز سه‌شنبه 16 مهرماه 1392 با حضور حجت‌الاسلام ابوترابی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در مسجد «امام‌حسین(ع)» تهران برگزار شد.

بنابر این گزارش، در این مراسم ابوترابی طی سخنانی با اشاره به اینکه قرآن سخن خداوند حکیم است، گفت: امام معصوم (ع) بیان داشته اگر دوست داشتید با خدا صحبت کنید نماز و اگر دوست داشتید خدا با شما سخن بگوید قرآن بخوانید. بنابراین قرآن سخن خدای متعال است.

وی آشنایی با معارف قرآن را نیازمند مهارت در زبان قرآن بیان کرد و گفت: برای استفاده از معارف این کتاب آسمانی باید با ادبیات آن آشنا شد. از این رو، یکی از حوزه‌های مهم علوم قرآن آشنایی با زبان عربی است که سیمای قرآن در این راه اقدام به پخش برنامه آموزش ترجمه قرآن کرده است.

ابوترابی فهم آیات را گام اول برای ارتباط با قرآن دانست و گفت: فهم آیات نخستین گام برای ارتباط با قرآن است، زیرا در غیر این صورت همه کسانی که مسلط بر عربی هستند به شاگردان مکتب قرآن تبدیل می‌شدند، در حالی که برای اینکه شاگرد موفق مدرسه قرآن باشیم، باید به آنچه از این کتاب آسمانی می‌آموزیم عمل کنیم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، عمل به قرآن کریم را تقوای الهی بیان کرد و گفت: کسی که سخن خدا را فرابگیرد و به آن عمل کند، فرد باتقوایی است و یکی از افتخاراتی که خداوند به شاگردان موفق مکتب قرآن عنایت می‌کند، هدایت قرآنی است.

ابوترابی، دریافت هدایت از قرآن کریم را سبب هادی شدن انسان بیان کرد و گفت: اگر ما به قرآن عمل کنیم به تقوا آراسته می‌شویم و به میزان مرتبه تقوای خود، از هدایت قرآن استفاده می‌کنیم؛ یعنی قرآن راهنما و هادی ما می‌شود و افتخار دیگری که خداوند به انسان هدایت‌شده از راه قرآن دهد این است که این انسان خود هادی می‌شود و دیگران را هم هدایت می‌کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها