امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۷:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59209
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۱
تعداد بازدید: 62
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله حسین نوری‌همدانی ظهر امروز در دیدار دانشجویان دانشگاه افسری امام حسین (ع) ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله حسین نوری‌همدانی ظهر امروز در دیدار دانشجویان دانشگاه افسری امام حسین (ع) اظهار داشت: قرآن کریم دوران زندگی انسان را به سه دوره ضعف و ناتوانی، قوت و جوانی و ضعف و پیری تقسیم می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: خداوند در آیه 54 سوره نور دوران زندگانی انسان را برمی‌شمرد و از دوران کودکی به دوره ضعف و ناتوانی و از دوران جوانی به عنوان قدرت و قوت یاد می‌کند.

این مرجع تقلید با اشاره به مطالب با اهمیت برای جوانان گفت:‌ علم‌آموزی از جمله ویژگی‌های این دوران است بنابراین هر اندازه در علم، فناوری و تحقیق کوشا باشیم، سرمایه بیشتری به دست می‌آوریم.

وی خاطرنشان کرد: امام علی (ع) در فرازی از سخنان خود فرمود «علم را بیاموزید تا در دوره بزرگسالی عزتمند شوید» بنابراین کسی که در دوره جوانی علم نیاموزد، در دوره پیری عزت و شرافت پیدا نمی‌کند.

آیت‌الله نوری‌همدانی با بیان این‌که علم بدون ایمان بی‌فایده است و از نتیجه معکوس برخوردار است، گفت: خداوند در قرآن می‌فرماید علم توام با ایمان برای انسان مفید است بنابراین باید سعی کنیم که ایمان به خداوند، خالق، آفریننده، عالم، نبوت و معاد پیدا کنیم.

وی تصریح کرد:‌ پس از پیامبر، امام و رهبری زمام اداره جامعه را به عهده می‌گیرد تا مکتب اسلام را حفظ و نگهداری کند و از ورود هجمه‌های دشمنان جلوگیری کند.

استاد حوزه علمیه قم عنوان کرد: زندگی انسان طولانی و همیشگی است و پس از زندگی دنیا، معاد وجود دارد و به اندازه‌ای مسئله معاد دارای اهمیت است که 2 هزار آیه قرآن در زمینه معاد نازل شده که شامل یک سوم قرآن است.

وی ادامه داد: عقل از ارکان دیگری است که جوانان باید آن را مورد توجه قرار دهند و عقل شامل تشخیص حق از باطل بوده و این امر نیازمند بصیرت است.

آیت‌الله نوری‌همدانی خاطرنشان کرد: دشمنان اسلام تبلیغات گسترده‌ای دارند بنابراین به اندازه‌ای باید بصیرت داشته باشیم که بتوانیم حق را از باطل تشخیص دهیم.

وی یادآور شد: تقوا و تعهد در عمل از اصولی دیگر است که جوانان باید به آن توجه داشته باشند بنابراین بندگان باید در حوزه صراط مستقیم الهی گام بردارند تا دچار انحراف اخلاقی نشوند و روحیه تقوای خود را حفظ کنند.

این مرجع تقلید عنوان کرد:‌ شغل انسان با فرهنگ آن‌ها یکی است، هر اندازه فرهنگ انسان ارتقا پیدا کند به همان اندازه شغلش نیز ارتقا پیدا می‌کند.

وی یادآور شد: کسانی که مجاهد و طلبه شده‌اند، ذوق، شوق و فرهنگ وی اقتضا می‌کند که این شغل‌ها را انتخاب کنند.

آیت‌الله نوری‌همدانی با اشاره به اهمیت جهاد گفت:‌ جهاد اسلام را زنده نگه داشته و مملکت را قدرتمند و عزتمند کرده بنابراین جهادگران به مملکت امنیت بخشیده‌اند.

وی به اقدام چشمگیر امام خمینی (ره) در عرصه انقلاب اشاره کرد و افزود: بنیانگذار جمهوری اسلامی قیام جهانی انجام داد و تحول عظیمی در کل جهان ایجاد کرد به طوری که تمام ابرقدرت‌ها و مستکبران از شنیدن صدای امام و کار ایشان لرزه به اندامشان می‌افتاد ولی کل مستضعفان خوشحال شدند.

استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) استکبار را قلع و قمع کرد.

وی ادامه داد: پس از امام خمینی (ره) آیت‌الله خامنه‌ای چندین سال رهبری جامعه را با قدرت و اقتدار به عهده گرفته‌اند و توانسته‌اند کشتی انقلاب را در دریای پرتلاطم سلامت نگاه دارند.

آیت‌الله نوری‌همدانی تصریح کرد: جهاد دری از بهشت و سپری محکم است که خداوند این در را به روی اولیای خاص خود گشوده است.

وی یادآور شد:‌ اگر امروز جهاد و شهادت نبود، دشمنان پیش از حمله به افغانستان و عراق به کشور ما حمله می‌کردند.

انتهای پیام/78003/م40
برچسب ها:
آخرین اخبار