امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۷:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59216
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۵
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سرهنگ محمدیان، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ در این زمینه گفت: اوایل امسال مردی ...

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سرهنگ محمدیان، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ در این زمینه گفت: اوایل امسال مردی به پلیس آگاهی مراجعه و اعلام کرد ماشین گران قیمت وی توسط فردی ربوده شده است.

وی ادامه داد: بر اساس اظهارات مال باخته یک دستگاه ماشین گرانقیمت او در روزنامه آگهی شده و سپس فردی برای خریداری ماشین با مالباخته تماس گرفت.

رئیس پلیس آگاهی ادامه ماجرا را از زبان مالباخته این گونه بیان کرد: فردی برای خریداری خودرو با من تماس گرفت و پس از پسندیده شدن خودرو از سوی او به من یک فقره چک تضمین شده بین بانکی داد و برای سند زدن و تعویض پلاک در دو روز آینده با من قرار گذاشت. اما زمانی که به بانک برای نقد کردن چک مراجعه کردم متوجه شدم که چک جعلی است و اسناد و مدارک هویتی این فرد نیز مانند چک جعلی هستند.

محمدیان در رابطه با پیگیری این پرونده گفت: با ورود مأموران آگاهی به پرونده و به دست رسیدن تعدادی پرونده مشابه کارآگاهان ما دریافتند که یک باند حرفه‌ای جعل هویت و مدارک، با افتتاح حساب در بانک‌ها با استفاده از اسناد جعلی به کلاهبرداری و سرقت از مردم می‌پرداختند.

وی ادامه داد: مشخص شد که 17 خودروی گران‌یمت به وسیله این باند و با شیوه‌ای مشابه سرقت شده است.

محمدیان تأکید کرد: اعضای این باند با وجود اینکه همگی سابقه‌دار بوده‌اند اما به علت تغییر مداوم چهره‌ توسط پلیس شناسایی نشده بودند و مدت‌ها از دستان پلیس فراری بودند.

رئیس پلیس آگاهی تأکید کرد: با شناسایی یکی از اعضای باند و اعترافات وی به دستگیری 19 نفر از سارقان، جاعلان و کلاهبرداران حرفه‌ای موفق شدیم که در قالب یک باند سازمان یافته شدیم. باندی که به جعل هویت، کلاهبرداری، سرقت و جعل مدارک خانه‌ها و زمین‌های بلامالک اقدام می‌کرد.

رئیس پلیس آگاهی  در مورد نحوه آشنایی اعضای باند با یکدیگر گفت: این اعضا همگی سابقه‌دار بودند و در طول دوران زندان با یکدیگر آشنا شده و گردهم آمده‌اند. یکی از اعضای این باند زن و 18 نفر دیگر مرد بودند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها