امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۳:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5922
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۵
تعداد بازدید: 122
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز خود یک‌فوریت الحاق یک تبصره ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز خود یک‌فوریت الحاق یک تبصره به ماده 24 قانون معادن را بررسی و تصویب کردند.

بر اساس این گزارش در ابتدا داریوش اسماعیلی که به عنوان طراح این طرح سخن می‌گفت با بیان اینکه رئیس‌جمهور محترم راهکارهای توجه به معادن را مطرح کرده‌اند اما متاسفانه در لایحه بودجه توجهی به آن نشد، افزود: برای اینکه در استخراج معادن با مشکلات استعلام مواجه نشویم ما این طرح را تهیه کردیم تا به موجب آن در صورتی که سازمان صنعت، معدن و تجارت استان نسبت به پاسخ استعلام سایر دستگاه‌های اجرای ذی‌ربط اعتراضی داشته باشد موضوع برای تعیین تکلیف نهایی به هیئت حل اختلاف ارجاع داده شود.

نماینده مردم سروستان گفت: اعضای هیئت حل اختلاف متشکل از نماینده دستگاه مورد اعتراض، رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و رئیس سازمان نظام مهندسی معدن هستند که ریاست آن به عهده استاندار و رئیس سازمان صنعت و معدن و تجارت استان به عنوان دبیر این هیئت خواهد بود.

مهرداد لاهوتی در مخالفت با فوریت این طرح گفت: قانون معادن در تاریخ 91.8.24 اصلاح شد و اینکه ما مدام قوانین را اصلاح کنیم به شان قانون‌گذاری مجلس لطمه می‌زند.

وی افزود: اگر دستگاهی به استعلام‌های مربوطه اعتراضی داشته باشد می‌تواند اعتراض خود را مطرح کند. بنابراین نیازی به اصلاح این قانون ندارد. 

نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه که به عنوان موافق فوریت این طرح صحبت کرد با بیان اینکه دشمنان انقلاب اسلامی با تحریم نفت می‌خواهند ملت ایران را با مشکل مواجه کنند باید با تدابیر لازم مسئولان ناکام بمانند، گفت: اکنون معادن یکی ازمهمترین داشته‌های ملت ایران است که می‌تواند مشکلات مالی را برطرف کند.

وی با بیان اینکه معادن می‌تواند 25 درصد از تولید ناخالص ملی را تکمیل کند تصریح کرد: برای استخراج مناسب معادن باید مشکلات معدنکاران رفع شود.

بر اساس این گزارش حجت‌الاسلام ابوترابی که ریاست بخشی از جلسه علنی امروز مجلس را بر عهده داشت بعد از استماع نظر موافقان و مخالفان، فوریت الحاق یک تبصره به ماده 24 قانون معادن را به رای مجلس گذاشت که مجلس با 118 رای موافق، 18 رای مخالف و 11 رای ممتنع فوریت این طرح را تصویب کرد.
انتهای پیام/
   
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها