امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۸:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59224
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۷
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری العربیه، وزارت خارجه آمریکا به شهروندان خود درباره خطرات سفر به تونس هشدار داد و از اتباع خود نیز خواست ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری العربیه، وزارت خارجه آمریکا به شهروندان خود درباره خطرات سفر به تونس هشدار داد و از اتباع خود نیز خواست به دلیل بی ثباتی اوضاع امنیتی در این کشور احتیاط پیشه کنند.

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای گفت: با توجه به اینکه نمی توان نسبت به اوضاع امنیتی در تونس آگاه بود شهروندان آمریکا باید همواره در آماده باش کامل بوده و نسبت به محیط پیرامون خود هوشیار باشند زیرا توانایی کارکنان دولت آمریکا برای کمک رسانی در شرایط اضطراری بسیار محدود است و سفارت آمریکا در تونس نیز با تعداد محدودی کارمند کار می کند.

این بیانیه افزود:ادامه حالت فوق العاده که دولت تونس از مدت ها پیش اعلام کرده است و همچنین بالا رفتن موج ترورهای سیاسی و حمله به نیروهای امنیتی تونس که مامور حفاظت از انبارهای سلاح در این کشور هستند همه این عوامل احتیاط شدید را لازم می داند بخصوص که سفارت آمریکا از زمان حملات سپتامبر 2010 و به آتش کشیده شدن مدرسه آمریکایی در سال گذشته در تونس با تعداد محدودی از کارکنان خود کار می کند.

وزارت خارجه آمریکا اتباع خود را از حضور در تجمع های بزرگ و تظاهرات ها حتی آنهایی که مسالمت آمیز برگزار می شود برحذر داشت و گفت:ممکن است که این تظاهرات ها به طور غیرمنتظره به خشونت کشیده شود.

بر اساس این بیانیه وزارت خارجه آمریکا از اتباع خود خواست برای شرایط اضطراری و فوق العاده برنامه ای برای مصونیت خود تدارک دیده باشند.

در آستانه سالگرد حملات یازدهم سپتامبر در آمریکا و حمله چهاردهم سپتامبر سال 2012 به نمایندگی دیپلماتیک آمریکا در تونس، سفارت آمریکا از اتباع این کشور که در حال حاضر در تونس حضور دارند درخواست کرده بود هوشیارتر از گذشته باشند.

عبدالستار العایدی، یک پژوهشگر امور گروه های اسلام گرا در گفت‌وگو با شبکه العربیه گفت: هشدار وزارت خارجه آمریکا با عملیات اخیر این کشور در طرابلس برای دستگیری ابوانس اللیبی از فرماندهان سابق القاعده در ارتباط است.

وی افزود: آمریکا نگران است که منافع خود و متحدانش در چارچوب پاسخ های انتقام جویانه از سوی طرف هایی جهادی هدف قرار گیرد.

العایدی افزود: منافع آمریکا در منطقه مغرب عربی پس از عملیات اخیر نیروهای آمریکایی در طرابلس بیش از پیش مورد تهدید است به همین دلیل وزارت خارجه آمریکا بلافاصله اتباع خود را به هوشیاری فراخواند.

وی تصریح کرد: طی روزهای آتی شاهد تشدید تنش امنیتی خواهیم بود بیانیه های هشدار دهنده آمریکا معمولا بیهوده صادر نمی شود همان گونه که هشدار سرویس اطلاعات مرکزی آمریکا به مقامات تونسی درباره احتمال ترور محمد البراهمی از سران مخالفان در تونس درست از آب درآمد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها