امروز : پنجشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 23
۰۴:۱۱
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59229
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۷
تعداد بازدید: 127
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، گروه وحدت و جهاد در غرب آفریقا امروز سه شنبه مسئولیت تیراندازی با سلاح سنگین به سوی گائو در شمال مالی و ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، گروه وحدت و جهاد در غرب آفریقا امروز سه شنبه مسئولیت تیراندازی با سلاح سنگین به سوی گائو در شمال مالی و همچنین انهدام پلی در جنوب این شهر را برعهده گرفت و به حملات دیگر تهدید کرد.

ابو ولید الصحراوی سخنگوی گروه وحدت و جهاد در غرب آفریقا اعلام کرد: ما به نمایندگی از همه مجاهدان، مسئولیت حمله به مزدوران را در گائو و حمله به پلی که قرار بود برای انتقال دشمنان اسلام مورد استفاده قرار گیرد، برعهده می‌گیریم.

الصحراوی افزود: حملات به دشمنان اسلام ادامه می‌یابد. شهر گائو دیروز دوشنبه هدف حملات خمپاره‌ای قرار گرفت.

پلیس و منابع دولتی محلی مالی اعلام کردند: تندروهای مسلح امروز سه شنبه یک پل کوچک را در شهر گائو، بزرگترین شهر در شمال مالی منفجر کردند که سبب زخمی شدن دو غیر نظامی شد.

ابراهیم سیسه از مقامات محلی شهر گائو گفت: صبح امروز سه شنبه، تندورها یکی از دو پل کوچک را در نزدیکی بنتیا در حدود 50 کیلومتری نیجر منفجر کردند که سبب زخمی شدن دو غیر نظامی شد.

گروه‌های تندرو در مالی که با القاعده مرتبط هستند در پی حمله اوایل سال جاری میلادی نظامیان فرانسوی به شمال این کشور سرکوب شدند اما از همان زمان تهدید کردند که کنترل این منطقه را بازپس خواهند گرفت.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها