امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۴:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59232
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۹
تعداد بازدید: 114
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ، در این مراسم نامه ای به صورت نمادین از سوی کودکان دنیا توسط شایان گودرزی عضو هیات داوران ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ، در این مراسم نامه ای به صورت نمادین از سوی کودکان دنیا توسط شایان گودرزی عضو هیات داوران کودک و نوجوان خطاب به بان کی مون دبیرکل سازمان ملل جشنواره قرائت شد و نشانی اینترنتی نیز برای امضای این نامه از سوی علاقمندان و حامیان صلح اعلام شد . نشانی اینترنتی سایت مذکور و نیز متن کامل نامه کودکان دنیا در ادامه می آید
آقای بان کی مون عزیز ، سلام

ما کودکان دنیاییم . همه از دوست داشتن ما حرف می زنند اما واقعا کسی به فکر ما هست ؟ آدم بزرگ ها از کودکیشان دور شده اند ، آنقدر دور که حتی دیگر خواب دریا و آسمان را هم نمی بینند . یادشان رفته که روزی دستهایشان پر از شاپرکهای مهربانی بود . ما کودکان بادبادکهای دعا را از هر جای دنیا به آسمان می فرستیم تا خدا آنها را ببیند و صلح و دوستی را به دلها برگرداند . چقدر آشتی خوب است ، وقتی هوای صلح را نفس بکشیم همه شبیه هم می شویم و با هم دنبال بهشت می گردیم . بیایید دوباره خودمان را به خدا برسانیم .

آقای بان کی مون ! ما از جنگ بیزاریم ،  ما حتی دوست نداریم پدر و مادرمان با هم قهر کنند چون فکر می کنیم این هم یک جنگ کوچک است  ، ما امضاکنندگان این نامه اعلام می کنیم دیگر حتی در دیکته ها و مشق مان هم نمی خواهیم از جنگ و ترور و اشغال بنویسیم ، و به جای همه این کلمات خیلی خیلی بد فقط می نویسیم صلح ، دوستی ، آشتی ، مهربانی  ... آنقدر می نویسیم تا فقط صلح نمره بیست بگیرد .

آقای بان کی مون ! ما کودکان بیشتر از همه قربانی جنگ آدم بزرگها می شویم ، بدون آن که نقشی در جنگها داشته باشیم...

آقای بان کی مون ! می گویند شما رئیس سازمانی هستید که نمایندگان تمام دنیا در آن جمع می شوند . به آنها دیکته بگوئید و وادارشان کنید از صلح بنویسند . به آنها درس تاریخ بدهید و به یادشان بیاورید که ما همه پیروان پیامبران آسمانی هستیم که درس بزرگشان مهر ورزیدن و صلح بود.

آقای بان کی مون ! به نمایندگان همه دنیا بگوئید انشاء از آشتی و دوستی بنویسند ، دستور بدهید نقاشی بکشند درمورد دوست داشتن . بگویید کودکان دنیا دارندگان بمب ها را دوست ندارند ، بگویید برای دوست شدن با کودکان دنیا اول باید تمام بمب‌های شیمیایی را دور بریزند .

آقای بان کی مون ! ما از شما که رئیس هستید می خواهیم دستور بدهید یک سازمان بزرگ و قدرتمند تشکیل شود تا از حقوق کودکان درگیر جنگ دنیا دفاع کند . شما بخواهید ، ما هم دعا می کنیم و خدا هم حتما کمک می کند . ما منتظریم تا عطر دلنشین گل صلح و دوستی در تمام دنیا بپیچد . در پایان از همه بزرگ تر ها هم که همراه ما نامه را امضاء می کنند متشکریم ...
 
عملیات مهد کودک، فیلم محبوب مخاطبین روز اول جشنواره
 
اولین نتایج شمارش آرای مردمی بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان و نوجوانان اعلام شد.

به گزارش ستاد خبری بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، در پایان اولین روز نمایش فیلم‌ها در سینماهای سطح شهر اصفهان و پس از شمارش آرای مردمی که با نظارت نمایندگان جشنواره در صندوق‌های ویژه جمع آوری می‌شود، تاکنون فیلم سینمایی عملیات مهد کودک ساخته فرزاد اژدری بیشترین استقبال را از سوی مخاطبین جذب کرده است. شمارش آرا نشان می‌دهد عملیات مهد کودک 88/.، بچگی تو فراموش نکن 22/.، افسانه سرزمین گوهران 21/.، 9:20 در بوشهر 18/.، ماهی کویر 14/. و تنهای تنهای تنها 13/. آرا را کسب کرده‌اند. شمارش آرا تا آخرین روز جشنواره ادامه خواهد داشت و به فیلم برگزیده تماشاگران پروانه زرین جشنواره تعلق می‌گیرد.
 
لوک خوش‌شانس به اصفهان برمی‌گردد
 
نمایش فیلم «بازگشت لوک خوش‌شانس» با بازی قدرت‌الله ایزدی (آقا رشید) به دو سانس سینماهای مردمی جشنواره اضافه شد.

به گزارش ستاد خبری بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، روز پنجشنبه 18 مهر در سالن شماره یک سینما قدس رأس ساعت 14 فیلم سینمایی «بازگشت لوک خوش‌شانس» روی پرده خواهد رفت.

این فیلم همچنین در ساعت 15:30 روز جمعه 19 مهر در سینما ساحل اکران خواهد شد.

«بازگشت لوک‌خوش شانس» به کارگردانی مجید کاشی فروشان و تهیه‌کنندگی علی‌اکبر بکتاشیان ساخته شده و در آن قدرت‌الله ایزدی (آقا رشید)، فتحعلی اویسی، سیاوش خیرابی و تعدادی از هنرمندان سینما و تئاتر اصفهان بازی کرده‌اند. این فیلم با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان در ژانر کودک تهیه شده است.
انتهای پیام / ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها