امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۵:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5924
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۵
تعداد بازدید: 96
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) خود یک فوریت تخصیص ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) خود یک فوریت تخصیص اعتبارات ویژه برای ازدواج جوانان را با 118 رای موافق، 8 رای مخالف و 5 رای ممتنع از 197 نماینده حاضر، تصویب کردند. 

بر اساس این گزارش عبدالرضا عزیزی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس که به عنوان طراح این طرح سخن می‌گفت، با اشاره به تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری برای تسریع در ازدواج جوانان گفت: متاسفانه در شرایط کنونی که روند جمعیتی ما رو به کاهش است شرایط ازدواج برای جوانان تسهیل نشده است و حتی برخی جوانان برای سامان دادن به زندگی خود معطل وام چند میلیونی بانک‌ها هستند.

وی با بیان اینکه یک میلیون و هشتصد هزار جوان در سال جاری در سطح ازدواج هستند، تصریح کرد: متاسفانه علیرغم اینکه جوانان ما با مشکلات زیادی برای ازدواج مواجهند و جامعه برای آرامش نیاز به ازدواج جوانان دارد ما تمهیدات لازم را برای ازدواج آنها نیندیشیده‌ایم.

عزیزی گفت: ما این طرح را با نظر مشاوران و مدیران بانکی تهیه کرده ایم تا بخشی از پول لازم برای وام جوانان را بانک‌ها و بخش دیگر را ما در بودجه ببینیم تا مشکل جوانان حل شود.

ایرج ندیمی نماینده مردم لاهیجان در مخالفت با فوریت طرح تخصیص اعتبارات ویژه برای ازدواج جوانان با بیان اینکه هیچکس نمی‌تواند با نکاح و ازدواج جوانان که مورد تاکید قرآن است مخالفت کند، افزود: مخالفت بنده به دلیل عدم اجرای قوانین است ما نباید شان و حیثیت مجلس را با تصویب قوانینی که ضمانت اجرایی ندارند زیر سوال ببریم.

وی با بیان اینکه مردم از مجلس انتظار دارند قوانینی تصویب کنند که ضمانت اجرایی داشته باشد، افزود: در صورت تصویب نهایی این طرح آیا مقامات بانکی که وام جوانان را متوقف کرده‌اند پاسخگو خواهند بود؟

ندیمی با بیان اینکه بانک‌ها 89 هزار میلیارد تومان معوقه بانکی دارند گفت: دولت 50 هزار میلیارد تومان به بانکها بدهکار است. بنابراین ما نباید با تصویب قوانینی که امکان اجرای آن برای دولت فراهم نیست شان مجلس را زیر سوال ببریم.

وی گفت که با حرف‌های مقدسی که اجرا نمی‌شود مخالف است.

محمدقسیم عثمانی که به عنوان موافق فوریت طرح تخصیص اعتبارات ویژه برای ازدواج جوانان در صحن علنی مجلس سخن می‌‌گفت در واکنش به اظهارات ندیمی اظهار داشت: بهتر بود مخالف محترم مقداری هم درباره اصل موضوع و فوریت آن صحبت می‌کردند نه اینکه مباحث فرعی آن را مطرح کنند.

وی با بیان اینکه برخی جوانان برای برگزاری مراسم عروسی خود معطل وام‌‌های بانکی هستند، خاطرنشان کرد: سیستم بانکی را باید موظف به پرداخت وام‌های ازدواج  بکنیم.

عثمانی با بیان اینکه منابع مالی برای پرداخت وام ازدواج وجود دارد تصریح کرد: در ردیف‌های بودجه برخی ارقام و اعتبارات به صورت کلی مطرح شده است که می‌توان از آن اعتبارات برای پرداخت وام ازدواج اقدام کرد.

بر اساس این گزارش در صورت تصویب نهایی این طرح دولت مکلف خواهد شد در قالب ردیف مستقل وجوه اداره شده اعتباری در بودجه سالانه کل کشور علاوه بر تسهیلات موجود بانکها برای ازدواج جوانان تسهیلات قرض‌الحسنه‌ نیز برای ازدواج جوانان پیش‌بینی کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها