امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۱۰:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59248
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۳
تعداد بازدید: 105
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ایورسیه معاون وزیر امور خارجه سوئیس ظهر امروز سه‌شنبه (16/7/92) با علاءالدین بروجردی رئیس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ایورسیه معاون وزیر امور خارجه سوئیس ظهر امروز سه‌شنبه (16/7/92) با علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

بروجردی در ابتدای این دیدار با اشاره به روابط دوستانه دو کشور ایران و سوئیس گفت: برخورداری از دیدگاه‌های مشترک و روابط مبنی بر احترام متقابل ظرفیت فراوانی برای توسعه تعاملات منطقه‌ای و بین‌المللی میان جمهوری اسلامی ایران و سوئیس به وجود آورده است که استفاده از آنها تاثیر بسزایی در ارتقاء سطح روابط دو کشور خواهد داشت.

وی در ادامه این دیدار با اشاره به بحران سوریه گفت: جمهوری اسلامی ایران پیوستن سوریه به کنوانسیون منع استفاده از سلاح‌های شیمیایی و امحای سلاح‌های شیمیایی توسط این کشور را تحسین می‌کند.

وی در همین راستا مسلح کردن گروه‌های تروریستی و حمایت از تحرکات گروه‌های افراطی در سوریه توسط برخی از قدرت‌های بین‌المللی و کشورهای منطقه را عامل گسترش تروریسم و ناامنی در منطقه دانست و افزود تنها با گفت‌وگو و مذاکره میان گروه‌های سوری و دولت می‌توان به بحران این کشور خاتمه داد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان این دیدار با اشاره به صلح‌آمیز بودن فعالیت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران گفت: با توجه به خطرات فراوان و تبعات زیانبار و مخرب استفاده از سلاح‌های هسته‌ای سیاست جمهوری اسلامی ایران تلاش برای تحقق ایده خاورمیانه عاری از سلاح‌های هسته‌ای است و با توجه به اقدام شجاعانه دولت سوریه رژیم صهیونیستی باید خلع سلاح هسته‌ای شود.

معاون امور خارجه سوئیس نیز در این دیدار با بیان اینکه سوئیس همانند جمهوری اسلامی ایران دغدغه مبارزه با تروریسم را دارد گفت: مهمترین مسئله در این مورد بررسی عوامل ایجاد تروریسم و پیشگیری از بروز آن می‌باشد.

وی در پایان گفت: کشور سوئیس معتقد است کنفرانس ژنو 2 می‌تواند نقش قابل ملاحظه‌ای در محل مسئله سوریه داشته باشد و مذاکرات میان طرفین همراه با سپردن سرنوشت سوریه به مردم این کشور راه‌حل برون‌رفت از بحران است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها