امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 17
۱۱:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5927
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۵
تعداد بازدید: 62
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز مجلس فوریت طرح محافظت از ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز مجلس فوریت طرح محافظت از امنیت جانی شناگران در شهرهای ساحلی را مورد بررسی و رد کردند.

مهرداد لاهوتی که به عنوان طراح این طرح در صحن علنی مجلس سخن می‌گفت با اشاره به غرق شدن تعدادی از ایرانیان در آبهای شمالی، گفت: متأسفانه ما در ایامی که مردم به دریا رجوع می‌کنند شاهد غرق شدن تعداد قابل توجهی از هموطنانمان هستیم در حالیکه ما باید نسبت به این موضوع حساس باشیم.

وی با بیان اینکه در طرح محافظت از امنیت جانی شناگران در شهرهای ساحلی، سازمان توسعه و عمران دریا موظف به ارائه تمهیدات لازم برای حفظ جان شناگران شده است تصریح کرد: ما باید برای بهره‌برداری بهینه از دریا و استفاده درست از دریا توسط شناگران تدابیر لازم را اتخاذ کنیم.

لاهوتی گفت: این طرح را تهیه کردیم تا سازمان توسعه و عمران دریا را موظف کنیم حداکثر تا پایان اردیبهشت‌ماه هر سال طرح‌های لازم را برای حراست از جان شناگران اتخاذ کند.

عوض حیدرپور در مخالفت با فوریت طرح محافظت از امنیت شناگران در شهرهای ساحلی گفت: امنیت شناگران در شهرهای ساحلی مهم است اما در فوریت مسائل قرار ندارد.

وی افزود:‌ علی‌القاعده فوریت فعلی کشور حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم است و ما باید به مباحث اقتصادی توجه کنیم.

ایرج ندیمی که به عنوان موافق فوریت طرح امنیت جانی شناگران در شهرهای ساحلی سخن می‌گفت، اظهار داشت: مردم ما برای استفاده از طبیعت و منابع خدادادی به دریا می‌روند اما متأسفانه به دلیل اینکه ما تمهیدات لازم را در نظر نگرفته‌ایم شاهد مرگ جوانانمان هستیم.

وی با بیان اینکه نمی‌توان امنیت جانی افرادی که برای تفریح به دریا می‌روند را در فوریت قرار نداد، اظهار داشت: می‌توان با استفاده از تجربیات دیگران شرایطی را برای امنیت جانی شناگران فراهم کرد.

ندیمی گفت: مسئله امنیت شناگران بسیار مهم است و نباید از کنار آن به آسانی گذشت.

بر اساس این گزارش حجت‌الاسلام ابوترابی فرد که ریاست بخشی از جلسه علنی مجلس را برعهده داشت، بعد از استماع نظر موافقان و مخالفان، فوریت طرح محافظت از امنیت جانی شناگران درشهرهای شمالی را به رأی 197 نماینده حاضر در جلسه علنی مجلس گذاشت که فوریت این طرح با 74 رأی موافق، 22 رأی مخالف و 13 رأی ممتنع تصویب نشد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها