امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 14
۰۳:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59296
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۵
تعداد بازدید: 81
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی‌حفاظت محیط زیست استان تهران،محمد هادی حیدرزاده اظهار داشت: با توجه به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی‌حفاظت محیط زیست استان تهران،محمد هادی حیدرزاده اظهار داشت: با توجه به مصوبات کارگروه کاهش آلودگی هوا، هرگونه اطلاع رسانی در این خصوص صرفاً بر عهده  مرکز پایش آلودگی هوای  استان تهران مستقر در اداره کل محیط زیست استان و دبیر کارگروه (مدیرکل حفاظت محیط زیست استان) به عنوان سخنگو است.

مدیرکل اداره محیط زیست استان تهران از رسانه‌ها خواست با توجه به در پیش بودن فصل سرما و احتمال وارونگی دما و افزایش بار آلودگی تنها آخرین وضعیت و شرایط آلودگی هوا را از مرکز پایش آلودگی هوای استان تهران و یا سخنگوی کمیته هماهنگی و نظارت مواقع اضطراری آلودگی هوا جویا شوند.

دبیر و سخنگوی کارگروه کاهش آلودگی هوای تهران تأکید کرد: بدیهی است درج هرگونه اطلاعات در این خصوص به غیر از مراجع یاد شده از طریق مبادی به لحاظ قانونی فاقد اعتبار است.

وارونگی هوا به حالت غیر معمول جو گفته می‌شود که طی آن در تروپوسفر (اتمسفر مجاور زمین) با افزایش ارتفاع به جای کاهش دما بر میزان آن افزوده ‌شده و هوای فوقانی گرمتر از هوای تحتانی می‌شود. بروز این حالت مسلماً، صعود و حرکت عمودی هوا را متوقف می‌سازد. چرا که بر اساس قوانین  فیزیک سیالات، هوا با گرم شدن منبسط، سبک و آماده صعود می‌شود، در حالیکه با وارونه شدن هوا، هوای تحتانی سرد و طبیعتاً سنگین و پایدار می‌شود.

وارونگی دما وقتی شکل می‌گیرد که بازتابش انرژی از سطح زمین به داخل اتمسفر زیاد از حد باشد. چنین حالتی در هوای صاف و پایدار ظاهر و پوشش برفی زمین آن را به اوج می‌رساند. لذا روزهای پس از بارش در فصل سرد سال فراوانی بیشتری از وارونگی را تجربه می‌کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها