امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 18
۱۸:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59297
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۵
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار کمال هادیان‌فر رئیس پلیس فتا کشور عصر امروز در دیدار جمعی از سفرا با ...

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار کمال هادیان‌فر رئیس پلیس فتا کشور عصر امروز در دیدار جمعی از سفرا با فرماندهان نیروی انتظامی به بیان گزارشی از عملکرد پلیس فتا در کشور پرداخت.

وی با اشاره به اینکه 64 درصد پرونده‌های جرایم سایبری در سال 92 به سرانجام رسیده است، گفت: 81 درصد این جرایم مالی، 13 درصد اخلاقی و تنها 3 درصد سیاسی بوده است.

رئیس پلیس فتا کشور تعاملات این پلیس با پلیس اینتر‌پل را بسیار عالی توصیف کرد و گفت: طی دو سال چهار عملیات مشترک با 81 کشور جهان در زمینه مبارزه با داروهای غیرمجاز داشته‌ایم.

هادیان‌فر ضریب نفوذ اینترنت در ایران را 61 نفر در صد نفر عنوان کرد و گفت: ضریب نفوذ 91 نفر در 100 نفر در ایران ضریب نفوذ استفاده از تلفن همراه است.

وی 29 میلیون نفر از کاربران اینترنت در ایران را جوانان عنوان کرد و گفت: استفاده از اینترنت در ایران 41 درصد برای جستجوی اخبار، 16 درصد دانلود، 14 درصد استفاده از شبکه‌های اجتماعی و 10 درصد استفاده از فروشگاه‌های آنلاین است.

هادیان‌فر تأکید کرد: امروز هیچ کسی در امنیت مطلق قرار ندارد و برخلاف گذشته ابزار مجرمین تغییر کرده است و به استفاده از تکنولوژی‌های روز روی آورده است.

هادیان‌فر تأکید کرد: در سال 2011 پیش از 8 میلیون و 200 هزار جرم سایبری در جهان رخ داده است که 70 درصد جرایم اروپا، 50 درصد جرایم آمریکا فراملی بوده است.

هادیان‌فر درآمد حاصل از تخلفات و جرایم سایبری را 150 میلیارد دلار در سال دانست و تأکید کرد: در هر ثانیه 18 نفر در جهان قربانی جرایم سایبری می‌شوند.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها