امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۲:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59298
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۷
تعداد بازدید: 69
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پانوراما الشرق الأوسط، کابینه مصر در بیانیه خود حذف جماعت اخوان المسلمین از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پانوراما الشرق الأوسط، کابینه مصر در بیانیه خود حذف جماعت اخوان المسلمین از لیست موسسه‌های مدنی وابسته به وزارت همبستگی اجتماعی این کشور را رسما اعلام کرد.
در بیانیه آمده است: به دلیل تمایل دولت برای حاکمیت قانون و تضمین اجرای احکام قضایی و اجرایی شدن حکم صادره از سوی دادگاه امور ضرب الاجل به شماره 2315 در تاریخ 23 سپتامبر 2013، وزیر همبستگی اجتماعی از سوی کمیته‌ای که به موجب قطعنامه 2 اکتبر 2013 کابینه تشکیل شده بود، مأمور شده تا اخوان المسلمین را از لیست سازمان‌های غیر دولتی در وزارت همبستگی اجتماعی حذف کند.
در این بیانیه اشاره شده است که تمامی دارایی‌های جماعت اخوان المسلمین ضبط شده و این کمیته تصمیم گرفت که کمیته‌های فرعی از نمایندگان طرف‌های مربوطه به منظور تکمیل اجرای این حکم تشکیل دهد.
این در حالی است که پیشتر دادگاهی در قاهره حکم انحلال جماعت اخوان المسلمین و مصادره همه اموال این گروه و موسسات وابسته به آن را صادر کرده بود؛ بر این اساس فعالیت گروه اخوان در سراسر مصر ممنوع اعلام شده است.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها