امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۷:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5931
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۵
تعداد بازدید: 115
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس مستقر در ستاد انتخابات کشور،‌حسن سبحانی نامزد ریاست جمهوری یازدهم صبح امروز ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس مستقر در ستاد انتخابات کشور،‌حسن سبحانی نامزد ریاست جمهوری یازدهم صبح امروز پس از ثبت‌نام در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: بنده برنامه دولت قانون را با گفتمان اصولگرایی و بر مبنای قانون اساسی در اختیار ملت بزرگ ایران می‌گذارم. تا اقتصاد را که یکی از برنامه‌های دولت قانون است عاری از ربا کنم.

این نامزد ریاست جمهوری بر همین اساس به احیا کردن قانونگرایی اشاره و تصریح کرد: تلاش می کنم عدالت را از طریق رشد و آگاهی مردم تعمیق بخشیده و عبور کشور را با اخلاق‌مداری که جامعه به آن نیازمند است، به سامان برسانم.

وی در عین حال به ارائه برنامه دولت قانون ظرف چند روز آینده به افکار عمومی خبر داد.

سبحانی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه صرف نماینده بودن برای رجل سیاسی را کافی می‌دانید و اینکه شما برای  تثبیت اقتصادی چه برنامه ای دارید ، گفت: بنده سابقه‌ای طولانی به عنوان معاون وزیر دارم و در واقع کار اجرایی کلان کرده‌ام. 12 سال نیز عضو مجلس شورای اسلامی بودم و مسئولیت‌های مهمی در مجلس داشتم و بر این اساس ثبت‌نام کردم.

این نامزد ریاست جمهوری در پاسخ به بخش دوم سؤال که به طرح تثبیت قیمت‌ها اختصاص داشت، گفت: باید هم سؤال کننده هم پاسخ دهنده کاملا به الفبای اقتصاد آشنا باشند؛ طرح تثبیت قیمت‌ها در راستای کمک به هزینه‌های زندگی مردم صورت گرفت و در جای خود طرح قابل دفاعی بود.

وی در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه برنامه‌های سیاسی شما چه خواهد بود، اظهار داشت: آزاد بودن و عنایت به احزاب و تشکل‌ها یکی از موارد مهم است. کشوری که با انتخابات اداره می‌شود باید به تشکیلات حزبی البته در چارچوب قانون اهمیت بدهد.

سبحانی پاسخ به سؤالی را درباره هدفمندی یارانه‌ها اینگونه داد که دولت برای مدت قابل دفاعی باید یارانه را بدهد و البته سابقه بنده نشان می‌دهد بنده با این نوع یارانه دادن موافق نبودم.

نامزد ریاست جمهوری یازدهم درباره نوع حضورش در انتخابات نیز گفت: ‌مستقل به میدان می‌آیم.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه آیا به نفع فرد دیگری کنار خواهید رفت، اظهار داشت: در این زمینه بحث امکان شباهت برنامه‌ها مهم است و در حال حاضر برنامه‌ای مبنی بر آنچه که تدوین کرده‌ام وجود ندارد. از این رو راه خود را ادامه می‌دهم.

سبحانی به پرسش خبرنگار دیگری که باز هم منوط به بحث یارانه‌ها می‌شد،اینگونه پاسخ داد که یارانه‌ها رد پای بسیاری بر مسائل خانوار و تولید کننده گذاشتند و باید به دور از احساسی بودن وضع موجود آسیب‌شناسی شود تا شرایط مناسب و راه خوبی برای اقتصادی که از این نظر لطمه دیده،‌مهیا شود.

نامزد ریاست جمهوری یازدهم درباره نقاط قوت دولت افزود: سادگی و مردمی بودن از نقاط قوت این دولت بود و سعی من این است، میزان بیشتری به آن ادامه دهم.
 
نقاط قوت و ضعف خود این نامزد ریاست جمهوری دیگر سؤالی بود که خبرنگاران داشتند و وی در جواب یادآور شد: شرایط ما در کشور و در واقع ویژگی‌هایی که الان از آن رنج می‌بریم آمیخته با مسائل اقتصادی است و بنده سالیان طولانی استاد اقتصاد بوده و هستم و آن را می‌شناسم. همچنین امیدوارم نقطه ضعفی که مانع خدمت باشد نداشته باشم.

وی در پاسخ به سؤالی راجع به افزایش ارز نیز گفت: افزایش قیمت ارز معلول هدفمند کردن یارانه‌ها به طور عمده و همچنین موثر از شرایط سنگین تحریم بود که البته سوء مدیریت در اداره وضعیت موجود به این مسئله دامن زد که باید نسبت به اصلاح آن قدم برداشت.

سبحانی در پاسخ به این سؤال که آیا کابینه خود را طراحی کرده‌اید، اظهار داشت: به کسانی فکر کرده‌ام اما هنوز به طور کامل طراحی نشده‌اند.

ارتباط با آمریکا و مسائل مربوط به خاورمیانه پرسش خبرنگار دیگری بود که سبحانی در جواب یادآور شد: منافع ملی جمهوری اسلامی ایران در سراسر جهان گسترده است و دلیلی ندارد با کشورهای دنیا به جز رژیم اشغالگر قدس روابطی به نفع روابط ملی خود نداشته باشیم. البته کشورهای اسلامی ومنطقه خاورمیانه در اولویت هستند.

خبرنگاری از این نامزد ریاست جمهوری پرسید شما تبلیغات خود را 37.5 میلیون تومان عنوان کرده‌اید. آیا این مقدار را کافی می‌دانید؟ که وی گفت: با این مقدار هزینه تبلیغات خود را پیش می‌برم و از رسانه‌ها نیز کمک خواهم گرفت و پیامم به مردم می‌رسد وبیش از این ضرورتی ندارد چرا که قائل به حاکمیت پول و ثروت برای خدمت به کشور نیستم.

سبحانی در پایان به سؤال خبرنگاری درباره اینکه شما استادتمام رشته اقتصاد هستید و مزیت خود را نسبت دیگران در چه می‌دانید، گفت: با توجه به شرایطی که وجود دارد اعلام آمادگی کردم و می‌خواهم تجربیاتم را در خدمت مردم بگذارم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها