امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۶:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59320
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۱۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار ذوالفقاری فرمانده پلیس مرزبانی کشور در دیدار فرماندهان نیروی انتظامی با ...

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار ذوالفقاری فرمانده پلیس مرزبانی کشور در دیدار فرماندهان نیروی انتظامی با جمعی از سفرای کشورهای مختلف گفت: امروز امنیت به دست نمی‌آید مگر با همکاری مشترک میان کشورها؛ امنیتی یک کشور بدون امنیت همسایه آن غیرممکن است.

وی عمده تهدیداتی را که کشور ایران را از طریق مرزها تهدید می‌کند قاچاق و مواد مخدر، قاچاق انسان، تروریسم و قاچاق سلاح عنوان کرد و گفت: اگر در حوزه جغرافیایی جمهوری اسلامی ایران این جرایم رواج پیدا کند قطعاً سایر کشورها نیز بی‌نصیب نخواهند بود.

وی با تأکید بر اینکه، امروز با سرمایه‌گذاری در بخش مرزهای خاکی، قاچاق مواد مخدر که از طریق دریا انجام می‌شود گفت: 4 محور اصلی فعالیتهای ما شامل درگیری با اشرار و مقابله با قاچاق مواد مخدر ، مهاجرت غیرقانونی ، تروریسم و قاچاق سلاح است که باید با آن مقابله شود.

فرمانده مرزبانی به دستگیری روزانه 3 هزار مهاجر غیرقانونی در مرزها و 34 هزار نفر ماهانه در کشور خبر داد و گفت: در حوزه کشف قاچاق سلاح که به صورت پیدا و پنهان در کشور رواج دارد شاهد افزایش 31 درصدی طی سال جاری بوده‌ایم.

وی با اعلام آمادگی برای حل کوچکترین مسائل مرزی با همسایگان گفت: نیروی انسانی مرزبانی در مرزها طی 4 سال دو برابر شده است و در تمام پایگاه‌ها و مرزداری‌ها امکانات الکترونیکی مهیا شده است.

وی تأکید کرد: مرزبانی برای تمام سناریوهایی که با آن مواجه می‌شود در رزمایش‌های خود تمرین می‌کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها