امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۸:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59331
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۱۳
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از دمشق، استان‌های «حسکه»، «الرقه» و «دیرالزور» در شرق و «ریف شمالی لاذقیه» در شمال ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از دمشق، استان‌های «حسکه»، «الرقه» و «دیرالزور» در شرق و «ریف شمالی لاذقیه» در شمال غرب سوریه، صحنه درگیری‌های گسترده بین تروریست‌های داعش یا همان «امارت اسلامی شام و عراق» وابسته به القاعده و ارتش آزاد است.
این درحالی است که گزارش شده، هر لحظه بر دامنه این درگیری‌ها افزوده می‌شود.

درگیری‌ بین این دو گروه تروریستی درحالی با شدت تمام ادامه دارد که در این اواخر شهر «اعزاز» در «ریف حلب» واقع در شمال سوریه نیز صحنه درگیری دو طرف بود و در جریان آن، ده‌ها نفر از اعضای دو گروه به هلاکت رسیدند و حتی داعش چند سرکرده ارتش آزاد را نیز به دار آویخت.

اکنون درگیری بین داعش و ارتش آزاد از مرز حسکه و الرقه گذشته و به دیرالزور رسیده و از آنجا نیز در چند روستا از توابع ریف شمالی لاذقیه امتداد یافته است.

بنابر اعلام برخی منابع، دلیل این درگیری‌ها این است که داعش از ارتش آزاد خواسته، به امارت اسلامی شام و عراق ملحق شده و به تمام فتواهایی که رهبر داعش صادر کرده، پایبند باشد و به آن عمل کند.

در مقابل، برخی گروه‌های وابسته به ارتش آزاد در منطقه «ریف الطبقة» از توابع الرقه، در برابر داعش سر تسلیم فرود آورده و برخی دیگر نیز درخواست آن را نپذیرفتند، در نتیجه مخالفت آنان، درگیری‌های شدیدی بین این دو گروه تروریستی به دنبال داشته و داعش، مخالفان را به هواداری از نظام حاکم در سوریه متهم کرده است.

در این میان، تروریست‌های جبهه النصره با حفظ بی‌طرفی، عملیات تروریستی خود را در استان‌هایی که به صحنه درگیری داعش و ارتش آزاد تبدیل شده، کاهش داده‌اند.

از سوی دیگر برخی رسانه‌ها در این اواخر از ناکامی آتش بس مورد توافق بین ارتش آزاد و داعش خبر داده و برخی دیگر نیز این موضوع را تکذیب کردند.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار