امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۱:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59336
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۷
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «روسیا الیوم»، دفتر رسانه‌ای سازمان منع گسترش سلاح شیمیایی سازمان ملل ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «روسیا الیوم»، دفتر رسانه‌ای سازمان منع گسترش سلاح شیمیایی سازمان ملل اعلام کرد که این سازمان تیم جدیدی از بازرسان نابودی تسلیحات شیمیایی خود را به سوریه اعزام خواهد کرد.

«احمد اوزمدجو» مدیر کل این سازمان پیشتر اعلام کرده بود که در فعالیت‌های اولین تیمی که به سوریه اعزام شده‌اند پیشرفت حاصل شده است و دمشق نیز چهار روز پیش اطلاعات تازه‌ای درباره پیشگیر‌ی‌های لازم برای تسلیحات شیمیایی خود را به بازرسان سازمان ملل ارائه داده است.

وی تأکید کرد که پیشرفتی که در زمینه نابودی تسلیحات شیمیایی سوریه ایجاد شده نشان می‌دهد که این مأموریت زمان بر خواهد بود و افزود که توافق دیگری بین سازمان منع گسترش تسلحیات شیمیایی و سازمان ملل امضا خواهد شد تا بر اساس آن روند فراهم کردن شرایط لجستیکی و امنیتی بازرسان سازمان ملل در سوریه با موفقیت طی شود.

تیم بازرسان نابودی تسلیحات شیمیایی سازمان ملل که در حال حاضر در سوریه حضور دارند شامل 34 نفر است که 19 نفر آنان کارشناسان سازمان منع گسترش سلاح شیمیایی هستند و 15 نفر دیگر از کادر اداری سازمان ملل هستند.

پیشتر دبیرکل سازمان ملل از طرح خود برای تشکیل یک تیم ویژه 100 نفره برای از بین بردن گازهای شیمیایی و سلاح‌های مربوط به آن با مجوز شورای امنیت خبر داده بود.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها