امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۵:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59346
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۶
تعداد بازدید: 69
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سازمان‌های اطلاعاتی کشور هلند «AIVD» (اطلاعات عمومی و سرویس امنیتی) و «NCTB» (هماهنگ کننده ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سازمان‌های اطلاعاتی کشور هلند «AIVD» (اطلاعات عمومی و سرویس امنیتی) و «NCTB» (هماهنگ کننده ملی برای مبارزه با تروریسم، مورد استفاده برای تجزیه و تحلیل تهدیدات و هماهنگی اقدامات ضد تروریستی) در راستای همکاری با سازمان اطلاعاتی اتحادیه اروپا ضمن برگزاری جلسه‌ای، تعداد جنگجویان سلفی حاضر در کشور سوریه که از اتباع عرب هلندی می‌باشند، را 1317 نفر اعلام کردند که از این تعداد حدود 51 نفر کشته شدند.

همچنین اعلام شد تعداد زیادی از این افراد در محدوده خود فرد، خانواده و مرتبطین با آنها مورد شناسایی و الباقی در حال شناسایی هستند.

در این جلسه با توجه به عرب تبار بودن افراد مذکور مقرر شد تا تصمیمی جدی مبنی بر جلوگیری از بازگشت این افراد به هلند پس از اتمام بحران سوریه اتخاذ و راهکارهای قانونی آن در اسرع وقت ارائه شود.

از راهکارهای ارائه شده در این جلسه برای کنترل شدید این افراد در صورت بازگشت به کشور هلند استفاده از دسبندهای رد یاب و ایجاد پرونده های قضائی بوده است.

در این جلسه نیز تأکید بسیار زیادی شد تا راهکارهای قانونی پیشنهاد شود تا پس از اتخاذ تصمیم در مورد این افراد در مقابل سازمان های حقوق بشری نیز پاسخ مناسبی در دست باشد.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار