امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۰:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59347
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۶
تعداد بازدید: 96
«مجید میلاد»، عضو دبیرخانه جمعیت معارض بحرینی «الوفاق» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در منامه، تصریح کرد: ...

«مجید میلاد»، عضو دبیرخانه جمعیت معارض بحرینی «الوفاق» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در منامه، تصریح کرد: درخواست کناره گیری «شیخ خلیفة بن سلمان آل خلیفة»، نخست وزیر بحرین از سمت خود، اولین گام برای حل بحرانی است که بحرین را درگیر خود کرده است.

میلاد در تحلیلی بر خبر منتشره در روزنامه لبنانی «السفیر» درباره درخواست واشنگتن از پادشاه بحرین مبنی بر برکناری عموی خود از سمت نخست وزیری که هم اکنون بیش از چهار دهه است، آن را در اختیار دارد، گفت: معارضان بحرینی دارای اهداف مشخصی هستند که تحقق آنها زندگی آزاد و دمکرات را برای آنها به صورت عملی و نه در شعار و گفته فراهم می‌کند.

این رهبر معارضان بحرینی درباره طرح برکناری شیخ خلیفة بن سلمان آل خلیفة گفت: اگر این اولین گام برای حل بحران سیاسی با معارضان بحرینی است، مشکلی نیست، معارضان نیز تظاهرات‌های خود را متوقف می‌کنند و در انتظار ادامه روند اصلاحات باقی می‌مانند.

میلاد در پاسخ به ادعای روزنامه قطری «الوطن» که گفته بحرین نه با انقلاب مردمی که با یک توطئه خارجی مواجه است، گفت: البسیونی در گزارش خود ثابت کرد که آنچه در بحرین روی می‌دهد، ارتباطی با طرف‌های خارجی از جمله ایران ندارد و یکی دیگر از دلایل این امر آن است که معارضان بحرینی دارای خواسته‌ها و مطالبات ملی و مردمی هستند.

اما در خصوص اقدامات و تدابیری که جمعیت الوفاق برای آزادی «خلیل المرزوق»، یکی از رهبران در بند خود اتخاذ کرده، میلاد گفت: ما هرآنچه در توان داریم، برای آزادی المرزوق استفاده می‌کنیم.

وی تاکید کرد که ما به خوبی‌ می‌دانیم که المرزوق به دلیل فعالیت‌های سیاسی که مورد خوشایند نظام حاکم نبود، بازداشت شد و وکلای جمعیت در این راه تمام تلاش‌های خود را برای آزادی وی به کار می‌برند، این درحالی است که شماری از نمایندگان پارلمان بحرین نیز طرف‌های ذیربط را برای آزادی وی تحت فشار گذاشته‌اند.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار