امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۱:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5936
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۵
تعداد بازدید: 111
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس مستقر در ستاد انتخابات کشور امیر شجاعان رئیس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس مستقر در ستاد انتخابات کشور امیر شجاعان رئیس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات کشور با حضور در این ستاد در جمع خبرنگاران گفت: در انتخابات ریاست جمهوری و شوراها پیش‌بینی شد تا با طراحی نرم‌افزاری که بتواند در قالب یک سامانه جامع کلیات فرایند انتخابات را انجام دهد، این موضوع را اجرایی کنیم.

وی با بیان اینکه در انتخابات ریاست جمهوری 23 فرآیند داریم، تصریح کرد: در انتخابات شورای شهر 26 فرآیند وجود دارد که این فرآیند به سه دسته قبل از اخذ رای، هنگام اخذ رای و بعد از اخذ رای تقسیم می‌شود.

رئیس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات کشور همچنین گفت: از این 26 و 23 فرآیند یک فرآیند بسیار مهم وجود دارد و شاید مردم ما انتخابات رایانه‌ای را با آن می‌شناسند که آن اخذ رای الکترونیکی است که طی آن تعرفه‌ای صادر نمی‌شود و فرایند به صورت الکترونیکی انجام می‌پذیرد.

شجاعان در همین زمینه تاکید کرد: البته این فرآیند به واسطه تجهیزات خاصی که لازم دارد در تعداد محدودی از شعب اخذ رای صورت می‌گیرد البته برنامه‌ریزی‌هایی انجام دادیم تا در این دوره از انتخابات شوراها از این تجهیزات بهره ببریم که در همین راستا در شهر تهران در حدود هزار شعبه فرایند رای‌گیری، الکترونیکی است که این تعداد 25 درصد شعب را شامل می‌شود.

رئیس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه در شهرستان‌ها رای‌گیری الکترونیکی نخواهیم داشت، گفت: علت اینکه در تهران از این فرایند استفاده می‌شود بالا بودن تعداد داوطلبین شوراها است که این موضوع شمارش آرا را بسیار دشوار کرده است. به همین دلیل ما از این تجهیزات در تعدادی از شعب اخذ رای بهره می‌بریم.

وی با تاکید بر اینکه نیازی به رای‌گیری الکترونیکی در انتخابات ریاست جمهوری نیست، گفت که در این انتخابات شمارش آرا آسان است و انتخابات به تعدادی از کاندیداها محدود می‌شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها