امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۷:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59370
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۱
تعداد بازدید: 54
ابراهیم میکانیکی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بابل اظهار داشت: این بیمارستان که قطب علمی کودکان شمال کشور بوده مجهز به تمام بخش‌های فوق تخصصی ...

ابراهیم میکانیکی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بابل اظهار داشت: این بیمارستان که قطب علمی کودکان شمال کشور بوده مجهز به تمام بخش‌های فوق تخصصی است.

وی افزود: مرکز پیوند مغز استخوان دانشگاه علوم پزشکی بابل قادر است کلیه بیماران سطح مازندران را زیرپوشش قرار دهد. این مرکز به دلیل نوپا بودن به ساختمان و تجهیزات لازم با پرسنل کافی برای پذیرش بیماران نیاز دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل تصریح کرد: با توجه به کثرت بیماران تالاسمی در منطقه شمال کشور، راه‌اندازی مرکز پیوند مغز استخوان یکی از نیازهای اساسی برای درمان بیماران استان بوده که بر همین اساس مجوز تأسیس این مرکز در  سال 79 اخذ شد.

این مسئول اذعان داشت: این مرکز از سال 89 با پیوند مغز و استخوان دو بیمار کار خود را آغاز کرد که در حال حاضر دو پزشک متخصص و متبحر در این بخش مشغول فعالیت بوده و پیوند مغز استخوان را برای درمان بیماران تالاسمی و  بیماران سرطانی انجام می‌دهند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل از گسترش فعالیت‌های مرکز پیوند مغز استخوان در بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کودکان (شفیع‌زاده ) امیرکلا خبر داد و متذکر شد: 35 پیوند مغز استخوان جهت درمان بیماران سرطانی و تالاسمی طی چهار سال اخیر در این بیمارستان صورت گرفت.
انتهای پیام/86009/ذ20
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها