امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۴:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59376
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۴
تعداد بازدید: 45
عبدالرضا داوری در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با بیان اینکه رسانه‌های کشور از رسالت اصلی خود که همان حرکت در مسیر اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی جامعه ...

عبدالرضا داوری در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با بیان اینکه رسانه‌های کشور از رسالت اصلی خود که همان حرکت در مسیر اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی جامعه است، فاصله زیادی دارند، اظهار داشت: دلیل آن را می‌توان جبران خلأ کارکردهای حزبی توسط رسانه‌ها عنوان کرد.

کارشناس امور مطبوعات افزود: رسانه‌ها بیش از اینکه در پی روشنگری باشند، به مجاری‌هایی تبدیل شدند تا دیدگاه‌های حزبی را منتقل کنند.

وی ادامه داد: یکی از خلأهای جدی در حوزه رسانه‌ کشور که در سایر کشورها به آن توجه شده است، خلأ روزنامه‌نگاری اجتماعی است، بر همین اساس باید روزنامه‌هایی داشته باشیم که از منظر مردم به جامعه نگاه کنند.

وی بیان داشت: صدای طبقات مختلف مردم را امروز در رسانه‌ها نمی‌شنویم و عمدتاً خواص ‌و جریان‌های حزبی و گروهی مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته‌اند.

داوری سال 76 تاکنون را دوره شکوفایی مطبوعاتی عنوان کرد و بیان داشت: طی این سال‌ها تغییر ویژه‌ای در روند روزنامه‌نگاری و مطبوعات مشاهده نشده است.

مدیرمسئول سابق روزنامه شهروند با بیان اینکه در کشور رسانه مشترک محور وجود ندارد، گفت: ما نتوانسته‌ایم روزنامه‌نگاری اجتماعی در ایران را بنا کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها