امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۳:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59378
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۴
تعداد بازدید: 77
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، مددجویان دستگاه‌های بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) از جمله افرادی هستند که در جامعه باید توجه ویژه‌ای به آنها از ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، مددجویان دستگاه‌های بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) از جمله افرادی هستند که در جامعه باید توجه ویژه‌ای به آنها از سوی دستگاه‌های مسئول شوند.

این افراد به دلیل ناتوانی،معلولیت و مشکلات جسمی نیاز به حمایت بیشتری در بخش‌های مختلف از جمله تأمین هزینه‌های معیشتی دارند.

در حال حاضر 4 میلیون و 500 هزار نفر به صورت مستقیم و 5 میلیون و 500 هزار نفر هم به صورت موردی از کمیته امداد امام خمینی(ره) خدمات دریافت می‌کنند.

سازمان بهزیستی کشور نیز 3 میلیون و 200 هزار مددجو تحت پوشش دارد که از این تعداد یک میلیون و 200 هزار معلول و مابقی زنان سرپرست خانوار هستند.

این در حالی است که جمعیتی بالغ بر 13 میلیون نفر تحت پوشش دستگاه‌های حمایتی، از شرایط زندگی خود رضایت کامل ندارند و اعتقاد دارند که باید بیشتر به آنها رسیدگی شود.

یکی از مواردی که مددجویان دستگاه‌های حمایتی از آن گله دارند دریافت مستمری است که به آنها داده می‌شود به طوری که در حال حال حاضر مددجوی یک نفره 40 هزار تومان، دو نفره 45 هزار تومان، سه نفره 55 هزار تومان، چهار نفره 65 هزار تومان و 5 نفره 75 هزار تومان دریافت می‌کنند.

رقم‌های اشاره شده قطعاً پاسخگو هزینه‌های سرسام آور زندگی مددجویان را نمی‌دهد که باید در این زمینه اقدام قابل توجهی را انجام داد.

بسیاری از مددجویان تحت پوشش دستگاه‌های حمایتی در مناطق محروم و کم برخودار زندگی می‌کنند که شرایط زندگی آنها نیز بدتر از دیگر مددجویان شهرها و روستاها است.

در همین زمینه حسین انواری، سرپرست کمیته امداد امام خمینی(ره) با اشاره به اینکه متأسفانه بیش از 3 سال است که مستمری مددجویان تحت پوشش دستگاه‌های حمایتی افزایش پیدا نکرده است، اظهار داشت: کمیته امداد
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها