امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۱۰:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59385
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 81
عزت‌الله یوسفیان‌ملا امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آمل با بیان اینکه کاهش نرخ ارز موجب رونق تولید در کشور  می‌شود، اظهار داشت: این کاهش موجب ...

عزت‌الله یوسفیان‌ملا امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آمل با بیان اینکه کاهش نرخ ارز موجب رونق تولید در کشور  می‌شود، اظهار داشت: این کاهش موجب ایجاد اشتغال در کشور می‌شود و حفاظت از پول ملی است.

*کاهش نرخ ارز به نفع مردم

وی با اشاره به اینکه نرخ ارز هر چقدر کاهش یابد به نفع کشور و مردم است، تصریح کرد: افزایش نرخ ارز تنها یک حسن دارد و آن این است که این افزایش تنها به نفع صادرکننده است که آن نیز در شرایط کنونی چندان اهمیت ندارد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه معتقدیم باید نرخ ارز کاهش یابد، اظهار داشت: افزایش ارزش پول ملی در گرو کاهش نرخ ارز است.

وی در پاسخ به این سئوال که بانک‌ها سرمایه‌های خود را به دلار تبدیل کرده‌اند و در صورت سقوط قیمت ارز بانک‌ها با مشکلات زیادی مواجه می‌شوند، گفت: بانک‌ها در گذشته به پول ملی صدمه زدند به طوری که این بخش 42 میلیارد دلار از پول کشور را گرفتند و هیچ پاسخی نیز تا به حال درباره چگونگی هزینه‌ کرد آن ندادند.

*بانک‌ها حق بازی با ارز را ندارند

یوسفیان‌ملا افزود: بانک‌ها ارز و سرمایه کشور را گرفتند و حساب و کتاب هم پس نمی‌دهند.

وی این اقدام بانک‌ها را ضربه سنگینی به اقتصاد کشور برشمرد و گفت: اتفاقی که با کاهش نرخ ارز به بانک‌ها وارد می‌شود کمتر از صدمه‌ای است که آنها به اقتصاد کشور وارد کردند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: بانک‌ها حق تبدیل سرمایه‌ها به ارز را نداشتند.

وی افزود: وظیفه بانک‌ها بازی با دلار و یورو نیست بلکه بانک‌ها باید به مردم خدمات دهند.
انتهای‌پیام/86011/ح40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها