امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۳:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59398
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۴
تعداد بازدید: 63
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ایرج عبدی نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ایرج عبدی نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز پارلمان در اخطاری با استناد به اصل 57 قانون اساسی و در جریان بررسی طرح عضویت و لغو عضویت نمایندگان مجلس در شوراهای عالی،  شوراها، مجامع و سایر هیئت‌ها، اظهار داشت: قانون اساسی بر استقلال قوای حاکم در ایران از یکدیگر تاکید دارد.

وی افزود: در قانون اساسی راجع به وظیفه نظارتی مجلس مطرح شده که نظارت، وظیفه ذاتی قوه مقننه است ولی ما در این بند می‌خواهیم دو قوه دیگر را در یک جلسه شراکت دهیم و از هر دو قوه 2 نفر را مسئول کنیم تا قوه چهارمی تشکیل شود و بر قوای دیگر نظارت کند. در حالی که در بعد نظارت، قوای دیگر نمی‌توانند بر مجلس نظارت کنند.

عبدی با تاکید بر اینکه این بند با اصل 57 قانون اساسی مغایرت دارد، گفت: این بند توسط شورای نگهبان قطعا رد می‌شود چون ما می‌خواهیم یک قوه نظارتی جدید را برای نظارت بر سه قوه دیگر تشکیل دهیم.

در ادامه این جلسه حجت‌الاسلام ابوترابی فرد نایب‌رئیس مجلس ضمن وارد ندانستن اخطار مذکور، گفت:‌ عدم تداخل قوا در حوزه وظایفشان، منافاتی با نظارت بر قوای مقننه و مجریه ندارد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها