امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۸:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59401
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۶
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت،سمانه سادات حسینی، کارشناس کودکان گروه سلامت خانواده ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت،سمانه سادات حسینی، کارشناس کودکان گروه سلامت خانواده و جمعیت مرکز بهداشت نیشابور گفت:  پس از 6 ماه شیر خوار به آهن و مواد غذایی بیشتری نسبت به آنچه در شیر مادر موجود است، نیاز دارد و از این زمان شیرخوار باید کم کم با غذاهای جامد آشنا شود.

سادات حسینی افزود: شروع زودتر از موعد غذای کمکی، باعث بروز حساسیت هایی در شیر خواران به دلیل ناتوانی سیستم هضم غذایی آنها می شود.

وی بیان داشت: باید توجه داشت در صورت عدم وزن گیری و کافی نبودن شیر مادر فقط در صورت تایید کارکنان بهداشتی یا پزشک می توانید تغذیه کمکی را زودتر از 6 ماهگی شروع کنید.

کارشناس کودکان گروه سلامت خانواده و جمعیت مرکز بهداشت نیشابور اضافه کرد: شروع تغذیه کمکی نباید دیرتر از 6 ماهگی باشد و مواد غذایی چه از نظر نوع و چه از نظر مقدار به تدریج به برنامه غذایی شیرخوار اضافه شود و پس از شروع غذای کمکی به تغذیه با شیر مادر تا پایان 2 سالگی ادامه دهید.

حسینی اظهار داشت: وقتی غذاهای کمکی را شروع می کنید به تغذیه با شیر مادر بیش از پیش ادامه دهید و هر زمان شیر خوار مایل بود به او شیر بدهید مدت هر وعده تغذیه با شیر مادر نیز باید مشابه قبل باشد.

وی افزود: قبل از تهیه غذا دستان خود را تمیز بشویید و از تمیز بودن تمام ظروف مورد استفاده مطمئن شوید.

وی خاطرنشان کرد: از یک نوع ماده غذایی ساده شروع و کم کم به مخلوطی از چند نوع برسانید و در شروع ، غذاهای نسبتاً رقیق (کمی غلیظ تر از شیر مادر) تهیه کنید و سپس به تدریج بر غلظت آن بیفزایید.

کارشناس کودکان گروه سلامت خانواده و جمعیت مرکز بهداشت نیشابور ادامه داد: شیرخوار را از سن 6 ماهگی تشویق کنید مایعات را با فنجان بنوشد.

وی یادآور شد: بین اضافه کردن مواد غذایی مختلف 5 تا 7 روز فاصله بگذارید این کار باعث می‌شود اگر ناسازگاری به یک ماده غذایی وجود داشته باشد شناخته شود و از طرف دیگر دستگاه گوارش شیر خوار فرصت عادت به مواد غذایی را پیدا می‌کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها