امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۶:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5941
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۵
تعداد بازدید: 95
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مجید جلیل سرقلعه نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مجید جلیل سرقلعه نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در نطق میان دستور خود در صحن علنی اظهار داشت: تخریب قبر صحابه بزرگ پیامبر در راستای جنگ مذاهب و تقابل با اسلام که در رأس اولویت‌های ضد دینی استکبار، به سرکردگی آمریکا و صهیونیسم جهانی است.

وی افزود: این فاجعه نوعی چراغ سبز به اسرائیل و به منظور تخریب اماکن مقدس به ویژه بین‌المقدس است، که توسط مکتب انحرافی سلفی‌گری انجام شده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس خاطرنشان کرد: این حرکت قبح تجاوز و تخریب اماکن مقدس به ویژه بزرگان تشیع را کمرنگ کرده است و عمق نگرانی را برای اسلام و دوستداران اهل بیت ائمه شیعه را برانگیخته است و جا دارد تا مجامع جهان اسلام، سازمان‌های ملل متحد، یونسکو، کنفرانس اسلامی، اعضای غیرمتعهدها و حرکت‌های خودجوش مردمی در دنیا این حرکت ضد اسلامی را محکوم کنند.

سرقلعه ادامه داد: ایادی استکبار به سرکردگی آمریکا با اطلاعات کامل و مطالبات وسیع از نقاط قوت و ضعف و نقاط آسیب‌پذیر اقتصاد ما وارد صحنه شده‌اند، که مقابله ما باید هوشمندانه، مدبرانه و با تسلط کامل بر جوانب تحریم‌ها و فشارها باشد.

نمایندگان لردگان اضافه کرد: باید با مطالعات خود بینیم که آمریکا با انقلاب اسلامی چه منافعی را از دست داده و آن منافع را از دسترس او دور و ببینیم که با قطع رابطه با آمریکا چه منافعی را از دست داده‌ایم که از طرق دیگر آن را به دست آوریم.

عضو کمیسیون عمران مجلس بیان داشت: مهمترین منفعتی که آمریکا از دست داد، آقایی و سروری بر دنیاست که انقلاب اسلامی سروری را برای همیشه از دسترس آمریکا دور کرده و نباید به آن دست پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: مهمترین منافع جمهوری اسلامی که از طریق دشمنی با آمریکا از دست رفته است، رشد اقتصادی کشور است که باید به هر قیمت به آن مهم دست پیدا کنیم.

نماینده لردگان تصریح کرد: رونق دادن به صنایع از جمله صنعت کشاورزی، صنایع مادر مانند فولاد، ماشین سازی، توریسم و صادرات غیر نفتی به تولید و اشتغال رونقی بی‌بدلیل می‌بخشد و می‌توانیم درآمدهای حاصل از نفت و گاز را ذخیره و یا در زیر ساخت‌ها هزینه کنیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس در ادامه بیان داشت: دولت آینده باید چالش‌های بین‌المللی را سامان داده و تجارت جهانی را رونق و سهم کشور ما از تجارت جهانی را ارتقا بخشد.

سرقلعه افزود: دولت آینده باید بتواند چالش‌های جهانی، منطقه‌ای و داخلی را به فرصت تبدیل و آرامش را برای ملت خود به ارمغان بیاورد.

وی با بیان اینکه انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی است، گفت: دولت‌های گذشته با زحماتی که کشیده‌اند، نتوانستند تأثیرگذاری در حوزه فرهنگ اسلامی و دینی را بر دیگر حوزه‌ها از جمله حوزه‌های سیاست و اقتصاد ارتقا بخشند، به طوری که این حوزه سیاست و اقتصاد بود که تکلیف ابعاد فرهنگی کشور را رقم می‌زد و حتی که در زیرمجموعه حوزه فرهنگ قرار داشت که متأثر از سیاست و اقتصاد است.

سرقلعه ادامه داد: زیرساخت‌ها و پروژه‌های نیمه تمام باید تکمیل و سیاست‌زدگی 34 ساله پایان پذیرد و حوزه اقتصاد به آرامش نسبی دست پیدا کند تا بتوانند نفس تازه کنند.

وی اضافه کرد: امروزه بخش زیادی از سرمایه کشورهای در حال توسعه به پروژه‌های عمرانی و زیرساخت‌ها به ویژه حمل و نقل اختصاص دارد، چراکه حمل و نقل یکی از محورهای رشد و توسعه اقتصادی است و دولت آینده باید موانع و مشکلات رشد و پیشرفت این پروژه‌ها را در رأس اولویت‌های خود قرار دهد.

سرقلعه ادامه داد: معضلی که زیرساخت‌ها با آن مواجه هستند، عدم تحقق بودجه سالانه و عدم نگاه ملی در تأمین منابع و تکمیل این پروژه‌هاست و در سال 92 حدود 300 طرح حمل و نقل وجود دارد که عدم توجه به اجرا و تکمیل آنها کشور را در حوزه اقتصادی، اجتماعی و سیاسی دچار چالش خواهد کرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس بیان کرد: بودجه این حوزه در سال 91، 6/4 هزار میلیارد تومان و در سال 92 به 2/4 هزار میلیارد تومان تقلیل پیدا کرده است که علاوه بر رشد منفی آن برای تکمیل آنها نیاز به 13 هزار میلیارد تومان اعتبار است و کسری 9 هزار میلیارد تومان بودجه در این بخش فاجعه‌ای عظیم محسوب می‌شود که در حال رخ دادن است و دولت آینده باید به آن توجه کنند.

نماینده لردگان در پایان با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود خواستار رسیدگی به آنها توسط مسئولان مربوطه شد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها